captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Prieš 200 metų, 1812-aisiais, buvo atidarytas pirmasis viešasis Lietuvos muziejus – Baubliai.
Dionizo Poškos baubliai. ELTA nuotr.
Dionizo Poškos baubliai. ELTA nuotr.

Prieš 200 metų, 1812-aisiais, buvo atidarytas pirmasis viešasis Lietuvos muziejus – Baubliai. Rašytojas, istorikas, vienas žymiausių to meto kultūros veikėjų Dionizas Poška seno ąžuolo kamiene įsirengė altaną, čia dirbo ir ilsėjosi, laikė savo biblioteką, istorinę, archeologinę, etnografinę medžiagą, čia parašė savo kūrinį „Mužikas Žemaičių ir Lietuvos“, kaupė ir saugojo įvairias senienas.

Kasmetinę savo kelionę tęsia kamerinis muzikos festivalis „Muzikos ruduo“, rengiamas viešosios įstaigos „Domus artis“ kartu su Lietuvos kompozitorių sąjunga. Pasak festivalio meno vadovo Roberto Bliškevičiaus, šių metų festivalio akcentas – renginiai, skirti paminėti solidžias sukaktis.

 Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Knyga pasižymi nauju pasakojimo būdu, neįprastu nei tradicinei, nei postmoderniajai lietuvių prozai. Joje galima įžvelgti autoriaus biografijos faktų, kurie atveria kelią vaizduotės bei įvairių laikotarpių realijų sąsajoms“, – sako „Versus aureus“ leidyklos redaktorė Onutė Gudžiūnienė apie Petro Venclovo novelių romaną „Iš tamsos į tamsą“. Pokalbis su autoriumi.

Prieš 200 metų, 1812-aisiais, buvo atidarytas pirmasis viešasis Lietuvos muziejus – Baubliai. Rašytojas, istorikas, vienas žymiausių to meto kultūros veikėjų Dionizas Poška seno ąžuolo kamiene įsirengė altaną, čia dirbo ir ilsėjosi, laikė savo biblioteką, istorinę, archeologinę, etnografinę medžiagą, čia parašė savo kūrinį „Mužikas Žemaičių ir Lietuvos“, kaupė ir saugojo įvairias senienas. Apie pirmąjį Lietuvoje kraštotyros muziejų, Dionizo Poškos Baublius – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ lapkričio 12 d., pirmadienį, nuo 08.08 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...