captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: klipai kaip meno kūriniai

„Aš manau, kad muzikiniai klipai labiausiai lavina režisierių, ir jeigu ateityje planuoji kurti ilgametražius filmus, tai klipai – pati geriausia medija vystyti savo režisūrinę viziją ir papasakoti istorijas. Nes vis dėlto muzikiniai klipai priverčia tave grįžti prie tikrų kino ištakų – juk tu turi atsisakyti dialogo ir turi išmokti papasakoti istoriją vizualiai“, – pastebi režisierius, klipų kūrėjas Justas Ramanauskas.
Režisierius<br> klipų kūrėjas Justas Ramanauskas.
Režisierius
klipų kūrėjas Justas Ramanauskas.

„Užsienio režisieriai kilstelėjo kartelę. Ir tai svarbu – netikėtai atsiskleidė kai kurie mūsų aktoriai, atsikratę tradiciškai rėksmingos, teatrališkos vaidybos“, – įžvalgomis dalijasi „Auksinių scenos kryžių“ vertinimo komisijos narė, teatrologė Rasa Vasinauskaitė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Mūsų projekto reikšmė keleriopa: viena vertus mes renkame laiškus ir kitą egodokumentiką iš privačių asmenų ir norime padaryti šiuos dokumentus viešai prieinamus, kita vertus, siekiame šiuos laiškus ir išsaugoti. O trečias mūsų tikslas – norime, kad mokslininkai sugrįžtų prie egodokumentikos tyrinėjimų“, – projektą „Asmeninės lietuvių rašomosios kalbos duomenų bazė“ pristato viena jo rengėjų, rubrikos „Kalbos rytas“ pašnekovė, Vytauto Didžiojo universiteto Lietuvių kalbos katedros lektorė dr. Aurelija Tamošiūnaitė.

„Aš manau, kad muzikiniai klipai labiausiai lavina režisierių, ir jeigu ateityje planuoji kurti ilgametražius filmus, tai klipai – pati geriausia medija vystyti savo režisūrinę viziją ir papasakoti istorijas. Nes vis dėlto muzikiniai klipai priverčia tave grįžti prie tikrų kino ištakų – juk tu turi atsisakyti dialogo ir turi išmokti papasakoti istoriją vizualiai“, – pastebi režisierius, klipų kūrėjas Justas Ramanauskas, kurio keturi kurti muzikiniai klipai dalyvauja Vilniaus kino festivalio „Kino pavasaris“ muzikinių klipų konkurse „Kažkas atsitiko“. Kuo skiriasi trumpametražio filmo ir muzikinio klipo kūrimas? Kokia muzikinių klipų kultūra Lietuvoje? Pokalbis su režisieriais, muzikinių klipų kūrėjais J. Ramanausku ir Sauliumi Baradinsku bei konkurso „Kažkas atsitiko“ sumanytoju Juozu Piekuru.

Ved. Austėja Kuskienė.                           

„Ryto allegro“ kovo 30 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...