captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – aktorė Eglė Gabrėnaitė

„Kodėl tik dabar sutikau režisierių Kristianą Lupą? Tik dabar gavau prisiliest prie tikro mokytojo. Nors negaliu pakęst Thomo Bernhardo dramaturgijos, tiek laiko būti vienai scenoje, tačiau nepaisant visų priešingybių, šis susitikimas man likimo dovana. Tik gal per vėlai“, – sako aktorė Eglė Gabrėnaitė, nominuota „Auksiniam scenos kryžiui“.
Aktorė Eglė Gabrėnaitė. Asmeninio archyvo nuotr.
Aktorė Eglė Gabrėnaitė. Asmeninio archyvo nuotr.

„Užsienio režisieriai kilstelėjo kartelę. Ir tai svarbu – netikėtai atsiskleidė kai kurie mūsų aktoriai, atsikratę tradiciškai rėksmingos, teatrališkos vaidybos“, – įžvalgomis dalijasi „Auksinių scenos kryžių“ vertinimo komisijos narė, teatrologė Rasa Vasinauskaitė.

Londono Nacionalinė Portretų galerija ir Maskvos Tretjakovo galerija švenčia 160-ąją sukaktį. Šia proga bendraamžių galerijų vadovai nusprendė susikeisti meno vertybėmis. Florencijoje pradėta išmaniais būdais kovoti su grafičiais ant kultūrinio paveldo objektų. Apie tai – užsienio kultūros įvykių apžvalgoje.

„Kai organizuojam kokią akciją Kelmėje, man svarbiausia – ne meninis lygis, bet kad kuo daugiau žmonių išeitų iš namų. Tikrai nenoriu, kad žmonės tik paremtų pinigais, stengiuos padalyti darbus“, – pasakoja Kelmėje gyvenantis dailininkas, įvairių akcijų mieste sumanytojas Andrius Seselskas.

„Mažai kas kalba apie Velykų savaitės šeštadienį. Paprastai šia proga kalbama apie išsipildymo laukimą, ypač naktį. Tačiau man čia svarbesnė tos dienos nežinia, galbūt greičiau neviltis nei viltingas laukimas“, – apie šventinį laukimą komentare kalba menotyrininkė Agnė Narušytė. 

„Praktiškai tai – vienos dienos reportažas. Pabuvęs kolonijoje savaitę turbūt išprotėčiau. Tiesa, sugrįžau ten po metų, per Velykas. Kodėl tokiu metu? Nes kažko tauraus pritrūkau“, – kodėl fotografavo nepilnamečių kolonijoje, pasakoja parodą „Bespalvis dangus“ surengęs fotografas Evaldas Butkevičius.  

Laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ Teatro dienos išvakarėse susitiksime su aktore E. Gabrėnaite. „Teatre vienas etapas baigiasi ir jaučiu, kad laukia naujas įdomus laikas. Ateina nauji žmonės, tik reikia laiko jiems prasimušti. Teatro aplinka nebuvo palanki: mūsų meistrai kartais slopino ateinančius žmones“, – pastebi būsimiems teatro menininkams dėstanti aktorė.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – kovo 26 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama kovo 27 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...