captcha

Jūsų klausimas priimtas

Istorinėje „Pakartot“ laidoje – pirmojo lietuviško muzikinio filmo „Kažkas atsitiko“ režisierius

Režisierius Artūras Pozdniakovas lygiai prieš 30 metų sukūrė filmą, užfiksavusį kultinėmis tapusias lietuviškas grupes „Antis“, „Foje“, dainininką Vytautą Kernagį. Filmas įėjo į Lietuvos istoriją kaip pirmasis lietuviškas muzikinis filmas.
Kadras iš filmo „Kažkas atsitiko“.
Kadras iš filmo „Kažkas atsitiko“.

Kad šį filmą sukurtų, režisierius turėjo apgauti Maskvos funkcionierius – iš tiesų jie davė patvirtinimą kurti visai kitokiam filmui, bet A. Pozdniakovas scenarijų pakeitė filmavimo eigoje. Režisieriaus šeimai reikėjo išvykti iš Lietuvos dėl grasinimų. Jam reikėjo susitarti su sovietine armija, kad šie išleistų Andrių Mamontovą į filmavimus. Specialiai filmui surengtas koncertas Vilniuje pritraukė tūkstančius žmonių iš visos Lietuvos. Tai buvo revoliucinis filmas tiek Lietuvos muzikai, tiek visai už nepriklausomybę kovojusiai šaliai.

„Pakartot“ radijo laidoje, paskutinį mėnesio šeštadienį tradiciškai skiriamoje lietuviškos muzikos istorijai, filmo kūrybos užkulisius prisimins pats Artūras Pozdniakovas. Laidoje skambės originalūs filme panaudoti dainų įrašai.

Laidos autorius ir vedėjas Karolis Vyšniauskas.

Ši „Pakartot“ laida bus transliuojama kovo 26 d., šeštadienį, 12.10 val. ir kovo 27 d., sekmadienį, 04.05 val. per LRT RADIJĄ.

Laida rengiama bendradarbiaujant su Lietuvos atlikėjų asociacija AGATA ir lietuviškos muzikos portalu Pakartot.lt

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...