captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kokia šių dienų lietuviška animacija?

„Animacija Lietuvoje kol kas yra marginalizuota kino sritis, bet tai gali pasikeisti – juk pasaulyje animaciniai filmai kuriami labai aktyviai. Lietuvoje irgi daugėja žmonių, norinčių kurti animaciją, tik jų reikia dar daugiau, nes tai yra komandinis darbas“, – mintimis apie animacinių filmų situaciją Lietuvoje dalijasi „Nuopuolio“ prodiuserė Agnė Adomėnė.
Prodiuserė Agnė Adomėnė. Roberto Daskevičiaus nuotr.
Prodiuserė Agnė Adomėnė. Roberto Daskevičiaus nuotr.

„Tarpukariu žydai sudarė daugiau nei pusę Vabalninko gyventojų, šiandien jų nebėra nė vieno. Sinagogose veikia laidotuvių namai ir pirtis. Jei ne fotografijos, iš istorijos liktų tik skaičiai“, – apie fotografo Juozo Daubaro nuotraukas sako Biržų muziejaus „Sėla“ Vabalninko muziejaus darbuotoja Vida Skujienė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos parengtoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje – apie dvi naujas operas: vienos premjerą Lione, antros atnaujinimą Berlyne. Pirmoji sulaukė didelių pagyrimų, antroji – nušvilpta.

Šiais metais festivalyje „Kino pavasaris“ pristatomi du lietuviškos animacijos filmai: Urtės Oettinger ir Johano Oettingerio „Nuopuolis“ ir Nathano Jureviciaus „Virsmas“. „Animacija Lietuvoje kol kas yra marginalizuota kino sritis, bet tai gali pasikeisti – juk pasaulyje animaciniai filmai kuriami labai aktyviai. Lietuvoje irgi daugėja žmonių, norinčių kurti animaciją, tik jų reikia dar daugiau, nes tai yra komandinis darbas“, – mintimis apie animacinių filmų situaciją Lietuvoje dalijasi „Nuopuolio“ prodiuserė Agnė Adomėnė. Su režisieriumi Valentu Aškiniu bei prodiuserėmis Agne Adomėne ir Migle Pelakauske – pokalbis apie tai, kur šiandien žengia lietuviška animacija.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ kovo 24 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close