captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: šių metų pasėlių deklaravimo naujovės ir ypatumai

Šį pavasarį pasėlių deklaravimas prasidės balandžio 11 d., tačiau jau dabar vyksta mokymai paraiškas iš žemdirbių priimsiančių seniūnijų ir savivaldybių darbuotojams.

Šiemet dokumentus žemdirbiams reikės sutvarkyti greičiau, nes paankstinta paraiškų teikimo pabaiga, yra naujovių sodininkams ir daržininkams, ekologinių ūkių šeimininkams. Išsamiai pasėlių deklaravimo naujoves pristato Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro generaliniu direktorius  Sigitas Puodžiukas.

Prieš savaitę premjeras Algirdas Butkevičius netikėtai pareiškė, kad atėjo laikas mažinti pridėtinės vertės mokesčio tarifą, Seime net buvo pristatyti keli projektai dėl minėto mokesčio mažinimo įvairiems maisto produktams. Anot politiko, PVM būtų mažinamas atsižvelgiant į mokesčių surinkimo gerėjimą ir šešėlinės ekonomikos mažėjimą. Finansų ministras Rimantas Šadžius nepritaria mažinimui ir mano, kad valstybės biudžetas gali netekti dalies pajamų, kurias pasidalytų prekybininkai ir gamintojai. Suprantama politikai, ypač esantys opozicijoje, vertina tokį siūlymą skirtingai, tačiau mokesčio mažinimas siejamas ir su maisto produktų kainų skirtumais Lietuvoje ir Lenkijoje. Kokiems maisto produktams mažinti dar ginčijamasi, bet retai minimi pieno produktai, tai pastebi ir Lietuvos Žemės ūkio bendrovių asociacijos generalinis direktorius Jonas Sviderskis, turintis konkretų pasiūlymą politikams, kaip galima būtų padėti krizėje esančiam pieno sektoriui.

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, kovo 24 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...