captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Radijo paskaitos“. Viena koja karste: nėštumas ir gimdymas XVI–XVIII a. LDK visuomenėje

VU istorijos fakulteto doktorantė Monika Ramonaitė rašo mokslinę disertaciją, kurioje nagrinėja viduramžių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės gydymo kultūros, medicinos  ypatumus.
Istorikė Monika Ramonaitė.
Istorikė Monika Ramonaitė.

Savo moksliniame darbe istorikė bando atsakyti į dar mažai tyrinėtus klausimus – kokiomis medicinos žiniomis disponavo to meto visuomenė, kaip suprato žmogaus fiziologiją, anatomiją, kaip vertino ir aiškino vaisingumo, reprodukcijos, gimdymo procesus, kaip ruošėsi naujos gyvybės atėjimui ir kokią pagalbą galėjo suteikti gimdyvei žmogaus gimimo metu?

Žinoma, XVI–XVIII a. vertybės, socialinės, moralės normos, susijusios su seksualumu bei vaisingumu, buvo gerokai nutolę nuo šiandienos supratimo, skyrėsi ir visuomenės požiūris į erotiškumą, motinystę. Drastišką paskaitos pavadinimą padiktavo to meto realijos, toli gražu ne tokios romantiškos, kaip kartais atrodo žvelgiant į praeitį. Pavyzdžiui, ar galime įsivaizduoti tokį faktą, kad ilgą laiką gimdymas buvo vien tik moterų reikalas, arba kad nėštumo metu viduramžių moteris neretai sudarydavo testamentus, prieš gimdymą atsisveikindavo su giminaičiais. Ir tai buvo natūralus, įprastas elgesys. Plačiau apie visa tai išgirsite radijo paskaitoje.

Red. Gailutė Jankauskienė.

„Radijo paskaitos“ – kovo 29 d., antradienį, 14.05 val. LRT KLASIKOS programoje.                  

Laida kartojama kovo 30 d., trečiadienį, 00.00 val. ir balandžio 2 d., šeštadienį, 14.05 val.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...