captcha

Jūsų klausimas priimtas

Radijo teatre – premjera. Vidos Mikšytės radijo pjesė „Laisvės anatomija“

Kokia  laisvės kaina? Viską paaukoti, kas brangiausia ir ryžtis net mirčiai vardan šventos kovos už Tėvynės  laisvę ir ateitį?  Ar suplanuoti ir niekšingai įvykdyti  išdavystę  vardan kūrybos ir pripažinimo?
Nuotraukoje iš kairės: Pranas Ivanauskas-Bevardis<br> Adolfas Ramanauskas-Vanagas<br> Lionginas Baliukevičius-Dzūkas ir Stasys Klimašauskas-Genys. 1948 m. vasara.
Nuotraukoje iš kairės: Pranas Ivanauskas-Bevardis
Adolfas Ramanauskas-Vanagas
Lionginas Baliukevičius-Dzūkas ir Stasys Klimašauskas-Genys. 1948 m. vasara.

„Kas bus iš tos Lietuvos, jeigu ji praras geriausius? – klausia partizanas Dzūkas-Liudvikas Baliukevičius. – Kas bus iš jos, jeigu atėjus lemiamam momentui, nebus kam jos prikelti, išgydyti? Gal vėl atsiras smulkūs žmogeliai su savo politiniais „kromeliais“, su savo politinėmis rietenomis, pradės mus auklėti: „Tas nevertas laisvės, kas negina jos“...  Kiek nepriklausomo gyvenimo metais mes turėjome „didvyrių, asmenybių“! Kur jie dabar, kai Tėvynė plūsta kraujais?“                            

Spektaklyje panaudota Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro dokumentinė medžiaga: Dainavos apygardos partizano Liongino Baliukevičiaus-Dzūko dienoraštis ir KGB archyvo Vilniuje operatyvinė byla „Kanibalai“. Konsultavo istorikas Darius Juodis.

Partizaną Dzūką-Lionginą Baliukevičių vaidina aktorius Ramūnas Abukevičius, partizanų ryšininką Kapsą, MGB agentą Varną – Vidmantas Fijalkauskas, Liongino Baliukevičiaus jaunesnįjį brolį Kostą – Andrius Gaučas, BALSĄ – Vytautas Anužis.

Spektaklio režisierė Vida Mikšytė. Garso režisierė Sonata Barčytė-Jadevičienė.

Premjera balandžio 3 d., sekmadienį, 14.05 val. per LRT RADIJĄ ir balandžio 9 d., šeštadienį, 12.10 val. per LRT KLASIKOS programą.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...