captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kokia buvo radijo Lietuvoje pradžia?

„Buvo nuostabu, kaip galima girdėti smuikininką, kuris groja Berlyne. Tikra nesąmonė, to negali būti. Būdavo ir taip, kad kaime žmonės susirenka pasiklausyti radijo, sugrįžta namo ir bijo garsiai kalbėti, nes turinčiojo radiją namuose viskas girdėti“, – apie radijo pradžią Lietuvoje pasakoja radijo tyrinėtojas Sigitas Žilionis.

„Tam, kad pamatytum gatvės meno parodą, turi pirkti bilietą, kainuojantį 13 eurų. Kaip galima mokėti tiek daug už parodą meno, kuris gimė tam, kad būtų laisvas ir be išimties visiems prieinamas?“ – Bolonijos tinklaraštininkas Mattias Temporinis iškelia prieštaravimus, kuriuos sukėlė šiame Italijos mieste suorganizuota gatvės meno paroda. 

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Krašto apsaugos pavyzdinė komunikacijos klaida sukūrė Putinaitei nuostabią reklamą: jau ėmė atrodyti, kad ministras ne tik nepaskyrė premijos – beveik ją atėmė. Šita tema pasisakė visi, ypač tie, kurie net knygos viršelio nematė. Kaip ir atsiliepdami apie Rūtos Vanagaitės „Mūsiškius“ – ne recenzijos, o vojerizmas: neskaičiau, bet kalbu apie tą, kuris kalba apie knygą, jos irgi neskaitęs“, – savo komentare pastebi meno kritikas Vaidas Jauniškis.

„Buvo nuostabu, kaip galima girdėti smuikininką, kuris groja Berlyne. Tikra nesąmonė, to negali būti. Būdavo ir taip, kad kaime žmonės susirenka pasiklausyti radijo, sugrįžta namo ir bijo garsiai kalbėti, nes turinčiojo radiją namuose viskas girdėti“, – apie radijo pradžią Lietuvoje pasakoja radijo tyrinėtojas Sigitas Žilionis. Kokiais mitais buvo apipintas radijas 1926–1928 m.? Kokios radijo programos pageidavo klausytojai ir kas buvo pirmieji radijo darbuotojai? Pasakojimas apie Lietuvos radijo pradžią ir pirmuosius jo gyvavimo metus.

Ved. Austėja Kuskienė.                           

„Ryto allegro“ kovo 22 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...