captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Centas eurą augina“: pieno krizė vis lyg sniegas vasarą

Ar pieno gamintojai ir valdžia ko nors pasimokė iš ankstesnių pieno krizių?

Dabartinė pieno krizė ne pirmoji, kurią tenka įveikti pieno gamintojams. Skaičiuojama, kad pieno krizės kyla cikliškai, vidutiniškai kas 6 metai. Vien šiame amžiuje dabartinė krizė jau 3-ioji. Kuo jos panašios ir kuo skiriasi? O svarbiausia – ar pieno gamintojai ir valdžia ko nors pasimokė iš ankstesnių krizių? Ar keičiasi priemonės, kuriomis žemdirbiai siekia didesnių pieno supirkimo kainų ir ar tos priemonės efektyvios? Ar dėl mažų pieno supirkimo kainų buvo atstatydintas kuris nors žemės ūkio ministras, ko taip aktyviai siekia pieno gamintojai dabar?

Pirmoji šiame amžiuje pieno krizė kilo 2002 metais, kuomet Lietuva dar nebuvo Europos Sąjungoje. Ar būnant ES nare lengviau spręsti krizės problemas, ar atvirkščiai – vietos valdžia labiau suvaržyta?

Apie tai laidoje, likus savaitei iki žemdirbių protesto akcijos, diskutuos du ankstesnių krizių metų  žemės ūkio ministrai – Jeronimas Kraujelis (dabar Žemės ūkio bendrovių asociacijos prezidentas)  ir Kazys Starkevičius (dabar  Seimo narys), ūkininkas, aktyvus visų žemdirbių protesto akcijų dalyvis, dabartinis Žemės ūkio rūmų vicepirmininkas Bronius Markauskas ir DNB banko vyriausioji ekonomistė Baltijos šalims Jekaterina Rojaka.

Vedėja Rima Jakutytė.

„Centas eurą augina“ – antradienį, kovo 22 d., 15.05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close