captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – Panevėžio J. Miltinio dramos teatro vadovas Linas Zaikauskas

„Šis teatras per pastaruosius metus buvo visiškai iškritęs iš Lietuvos teatrų lygos, jis garsėjo kaip gyvatynas, kuriame vyksta nesibaigiančios rietenos, ir jokio meno ten nevyko. Aš tikiuosi, kad tie konfliktai pagaliau baigsis, bet reikės labai daug dirbti“, – sako Panevėžio J. Miltinio dramos teatro naujasis vadovas Linas Zaikauskas.
Panevėžio J. Miltinio dramos teatro vadovas Linas Zaikauskas.
Panevėžio J. Miltinio dramos teatro vadovas Linas Zaikauskas.

„Dabar daug Lietuvos muziejų atsinaujina, tačiau dažnai tai tampa euroremontu: svarbu panaudoti naujausias technologijas, bet muziejininkai nežino, kam to reikia. Ekspozicijose pasigendu turinio ir aiškios minties, ką norima tuo pasakyti“, – pastebi muziejų ekspozicijų, parodų architektas Justinas Dūdėnas. Kaip sukurti įdomius muziejus ir galerijas?

„Iš vienos pusės šarminga, o kartu labai protinga komedija. Pagrindinis veikėjas visą gyvenimą kuria kitiems nereikalingą prakartėlę, idilišką pasaulį, ir ši jo gyvenimo aistra gražiai parodo tą žmogišką naivumą, kuris per gyvenimą apsiraizgo kasdieniais reikalais“, – režisierius Povilas Gaidys apibūdina naujausią darbą Klaipėdos dramos teatre – komediją „Kalėdos Kupjelų namuose“.

Spėjama, kad apie 18 tūkstančių prancūzų pateko į didžiausias meno rinkų pinkles šalies istorijoje. Kurioje pasaulio vietoje mūsų dienomis suklestėjo popartas? Ar archeologams pavyks įminti vieną didžiausių senovės Egipto paslapčių? Apie tai – užsienio kultūros naujienų apžvalgoje.

„Krašto apsaugos pavyzdinė komunikacijos klaida sukūrė Putinaitei nuostabią reklamą: jau ėmė atrodyti, kad ministras ne tik nepaskyrė premijos – beveik ją atėmė. Šita tema pasisakė visi, ypač tie, kurie net knygos viršelio nematė. Kaip ir atsiliepdami apie Rūtos Vanagaitės „Mūsiškius“ – ne recenzijos, o vojerizmas: neskaičiau, bet kalbu apie tą, kuris kalba apie knygą, jos irgi neskaitęs“, – savo komentare pastebi meno kritikas Vaidas Jauniškis.

„Prieš kiekvieną parodą jis kviesdavosi mus visus – ir mamą, ir sesę, ir mane, dar vaikį, apžiūrėt darbus. Mes aptarinėdavom, savo nuomonę pasakydavom visi, nepriklausomai nuo amžiaus, lygiom teisėm. Ir visada kaip kūrėjas jis man buvo labai įdomus. Galėdavom atsisėsti ir šnekėtis po tris paras“, – vieną įdomiausių XX a. lietuvių menininkų Algimantą Švėgždą prisimena jo sūnus Martynas Švėgžda. 

„Labai noriu, kad Panevėžyje būtų įdomu gyventi. Tai daug svarbiau, nei sukurti aukšto meninio lygio spektaklį. Žmonės išvažiuoja, iš miesto bėga jaunimas. Ir netgi ne todėl, kad negalėtų užsidirbti pinigų, tiesiog jiems neįdomu, nėra kur nueiti, ką pamatyti... Tikiu, kad šis mūsų projektas pažadins miestą, paskatins naujoms iniciatyvoms“, – sako 75-ąjį jubiliejų mininčio Panevėžio J. Miltinio dramos teatro vadovas režisierius Linas Zaikauskas. Apie teatro kasdienybę ir iššūkius, apie prasidėjusį ambicingą sociokultūrinį projektą „Panevėžys vienija ir taškas“ kalbėsime laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“.   

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – kovo 19 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama kovo 20 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...