captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kaip LATGA gina autorių teises?

„Kūrinys – intelektinės veiklos rezultatas. Kūrinys materialus ir intelektinis autoriaus turtas, su kuriuo tik autorius gali nuspręsti kaip elgtis: parduoti ar dovanoti kūrinį, leisti kūrinį panaudoti nemokamai ar – už atlyginimą. Niekas neturi teisės savavališkai pasiimti to, kas teisėtai priklauso autoriui, taip skurdindamas jį  finansiškai ir moraliai“, – taip situaciją, kuri susiklostė dėl galimo žinomos dizainerės kūrinio autorinių teisių pažeidimo, komentuoja asociacijos LATGA Vizualinių menų skyriaus vedėja Gabrielė Naprušienė.

„Žodį „knygnešys“ įvedė Jonas Šliūpas, aušrininkas. Toks gražus sudurtinis žodis. Jis pasiūlė taip vadinti knygos kontrabandininkus. Muitinės muziejuje yra net vienas skyrius, pavadintas „Šventoji kontrabanda“, kur mūsų draugijos nariai veda pamokas jaunimui“, – pristatydama Lietuvos kultūros fondo Knygnešio draugijos renginį „Knygnešių pėdomis iki mūsų dienų“ pasakoja draugijos pirmininkė dr. Irena Kubilienė.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „Šiaurės Atėnai“, „7 meno dienos“, „Literatūra ir menas“.

„Pristatome plačią lietuvių kino kūrėjų, kuriančių ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, filmų panoramą. Mums turėtų būti įdomu pasižiūrėti ir pagalvoti apie galimas lietuvių kino kryptis, atsirandančias tendencijas, o galbūt ir išlaikomas tradicijas“, – sako festivalio „Kino pavasaris“ lietuvių filmų programos sudarytoja Mantė Valiūnaitė.

„Kūrinys – intelektinės veiklos rezultatas. Kūrinys materialus ir intelektinis autoriaus turtas, su kuriuo tik autorius gali nuspręsti kaip elgtis: parduoti ar dovanoti kūrinį, leisti kūrinį panaudoti nemokamai ar – už atlyginimą. Niekas neturi teisės savavališkai pasiimti to, kas teisėtai priklauso autoriui, taip skurdindamas jį  finansiškai ir moraliai“, – taip situaciją, kuri susiklostė dėl galimo žinomos dizainerės kūrinio autorinių teisių pažeidimo, komentuoja asociacijos LATGA Vizualinių menų skyriaus vedėja Gabrielė Naprušienė. Apie autorių teises ir kaip jos ginamos pokalbis studijoje su G. Naprušiene ir LATGA teisininke Radvile Bieliauskiene.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ kovo 18 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...