captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Dešimt balų": kodėl berniukams mokykloje sunkiau?

Apie 84 proc. visų Lietuvos mokyklų mokytojų yra moterys. Tuo tarpu kai kurie mokslininkai teigia, jog tarp vyrų ir moterų yra tik apie 10 proc. asmenybės bruožų bendrumo.

Mokytojos moterys pamokos struktūrą konstruoja taip, kaip joms yra priimtiniau mokytis: sunkiausia medžiaga pateikiama pamokos pradžioje. Moterų dėmesio sutelkimo pikas yra būtent pamokos pradžioje, vėliau jų dėmesys silpsta. Berniukai įsitraukia į pamoką lėčiau. Jų darbingumo pikas prasideda tada, kai mergaitės jau rodo nuovargio ženklus, kai sunkiausia naujos medžiagos dalis jau būna pristatyta. 

Tai, kaip daugelis pedagogų sprendžia konfliktus, nepadeda vaikams susitaikyti. Geriausia, kai savo konfliktus berniukai išsiaiškina patys. Jei įsikiša mokytoja ir pradeda moralizuoti, berniukų smegenyse įsijungia apsaugos mechanizmas: jos atsijungia. Berniukai sunkiai pakelia konfliktus ir pamokslavimą, gėdijimą, peikimą, moralus.   

Be to, jei berniukai, vyrai yra linkę varžytis, konkuruoti, tai mergaitėms konkuravimas sukelia slogią jauseną.

Mergaičių bei berniukų branda gerokai skiriasi: jei į mokyklą atėję septynmečiai berniukai nuo mergaičių atsilieka maždaug pusmečiu, tai šeštoje ir septintoje klasėse jų brandos skirtumas yra apie dveji metai. 

Tad kas padėtų mūsų berniukams lengviau ir pagaviau mokytis bei kas – mergaitėms?

Laidoje dalyvaus darželio-mokyklos „Saulės gojus“ direktorė Laima Sirutienė bei Vilniaus lopšelio-darželio „Varpelis“ direktorė Irena Ščefanavičienė.

Vedėja Jonė Kučinskaitė.

„Dešimt balų" kovo 24 d., ketvirtadienį, 16.05 val., kartojama 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...