captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Juozo Javaičio ir Donato Buklio kūrybinis tandemas

„Kai trisdešimt metų diena iš dienos arba savaitė iš savaitės dirbi su vienu žmogumi, tu vis dėlto labai gerai jį pažįsti, ir jis tave gerai žino: žinai jo stipresnes, silpnesnes puses ir visuomet gali jo silpnesnę pusę papildyti, jam padėti. Ir taip abiem lengviau pasiekti tai, ko nori“, – sako kino ir televizijos operatorius Donatas Buklys, kartu su režisieriumi, scenaristu Juozu Javaičiu įvertintas bendra Vyriausybės kultūros ir meno premija.
Režisierius<br> scenaristas Juozas Javaitis ir kino ir televizijos operatorius Donatas Buklys. wikipedia.org nuotr.
Režisierius
scenaristas Juozas Javaitis ir kino ir televizijos operatorius Donatas Buklys. wikipedia.org nuotr.

„Mes tikimės kad užsienio leidyklos atras mūsų mažos šalies literatūrą per vertimus į didelių šalių kalbas“, – estų literatūros sėkme tarp britų ir prancūzų skaitytojų džiaugiasi Ilvi Liive, Estijos literatūros centro direktorė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Švietimo bendruomenės dažnai pamini, kad įsidėmėtinos rašybos žodžių atmintines turėtų mokėti ir tėvai, ne tik vaikai. Juk dažnas lietuvis ir žodžio „ačiū“ be klaidos neparašo, o dažnai suklysta ir keletą kartų jį rašydamas. Kai tėvų kalba bus kokybiškesnė, tai ir vaikas iš jų mokysis“, – pastebi Lietuvos edukologijos universiteto Edukacinių tyrimų instituto direktorė dr. Daiva Jakavonytė-Staškuvienė. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie dailyraščio naudą.

„Kai trisdešimt metų diena iš dienos arba savaitė iš savaitės dirbi su vienu žmogumi, tu vis dėlto labai gerai jį pažįsti, ir jis tave gerai žino: žinai jo stipresnes, silpnesnes puses ir visuomet gali jo silpnesnę pusę papildyti, jam padėti. Ir taip abiem lengviau pasiekti tai, ko nori“, – sako  kino ir televizijos operatorius Donatas Buklys, kartu su režisieriumi, scenaristu  Juozu Javaičiu įvertintas bendra Vyriausybės kultūros ir meno premija. Pokalbis apie kūrybinį tandemą, kodėl televizija nekuria meno ir kiek operatoriaus asmenybė atsiskleidžia jo vaizduose.

Ved. Austėja Kuskienė.                           

„Ryto allegro“ kovo 16 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...