captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: diskusija „Rašytojas ir personažas: kas ko ieško?“

„Lietuvių literatūra ir rašytojai personažų nemėgsta ir nemyli, ir mes tokių ryškių personažų, kurie gyventų savo gyvenimą už kūrinio ribos ir kurių vardais galėtume apibūdinti žmones, tam tikras situacijas, turime labai mažai“, – teigia literatūros kritikas Rimantas Kmita.
Literatūros kritikas Rimantas Kmita. A. Ufarto (BFL) nuotr.
Literatūros kritikas Rimantas Kmita. A. Ufarto (BFL) nuotr.

„Niekada nebandžiau laužyti taisyklių, tiesiog visada dariau tai, ką norėjau. Tiesiog sekiau savo intuiciją, vaizduotę ir svajones“, – sako vienas garsiausių pasaulyje šiuolaikinės animacijos kūrėjų Piotras Dumala, pristatęs savo kūrybą lenkų animacijos meno parodoje „Once upon a time“ VDA parodų salėje „Titanikas“. 

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Nepaisant gerų dalykų, aukštojo mokslo sistema darėsi vis nelankstesnė, neradom atsakymo, kiek universitetų mums reikia, kaip finansuoti aukštąjį mokslą. Apie 1995-uosius įvyko sistemos revanšas – ji pradėjo vienodinti universitetus. O tai nususino mūsų akademinį gyvenimą“, – į atkurtos valstybės aukštąjį mokslą komentare su rubrika „Požiūris“ žvelgia filosofas Leonidas Donskis.

„Lietuvių literatūra ir rašytojai personažų nemėgsta ir nemyli, ir mes tokių ryškių personažų, kurie gyventų savo gyvenimą už kūrinio ribos ir kurių vardais galėtume apibūdinti žmones, tam tikras situacijas, turime labai mažai“, – teigia literatūros kritikas Rimantas Kmita. Įrašas iš diskusijos Vilniaus knygų mugėje, kurioje, pasak literatūros kritikės Jūratės Čerškutės, seniausią ir svarbiausią literatūros klausimą – kas ko ieško – rašytojas personažo ar personažas rašytojo –  literatūros kritikai svarstė drauge su rašytojais Danute  Kalinauskaite ir Rolandu Rastausku.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ kovo 15 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close