captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žinių amžius“: silicio slėnis be silicio

Saulėtekio slėnyje susikūrė šiuolaikinis mokslo branduolys. Šalia Vilniaus universiteto Mokslinės komunikacijos ir informacijos, atnaujinto VU Lazerinių tyrimų centrų pradeda veikti Jungtinis gyvybės mokslų ir Nacionalinis fizinių ir technologijos mokslų centrai.
Fizinių ir technologijų centro direktorius prof. Gintaras Valušis.
Fizinių ir technologijų centro direktorius prof. Gintaras Valušis.

Anot VU rektoriaus prof. Artūro Žukausko, tokie mokslo centrai daro didžiulę įtaką studentams. Mokslininkai laboratorijose ne tiek jau daug sukuria praktiškų dalykų. Tačiau jie atveria akis jaunimui, doktorantams, jauniesiems mokslininkams, kurie „stumia pažangą į priekį“.

Fizinių ir technologijų mokslų centro direktorius ir VU Fizikos fakulteto Puslaidininkių fizikos katedros prof. Gintaras Valušis sako: „Taip, mokslo centruose kuriamos žinios. Tačiau šios žinios nėra tik straipsniai tarptautiniuose žurnaluose. Žinios per daugelį pakopų evoliucionuoja ir tampa daiktais, kuriuos mes galime padėti ant stalo, naudoti buityje arba gyvenime“.

Taip pat laidoje laukia ekskursija po Nacionalinio fizinių ir technologijų mokslų centro laboratorijas.

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Žinių amžius“ trečiadienį, kovo 16 d., 15.05 ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ. Taip pat kartojama ketvirtadienį, kovo 17 d., 04.05 val.

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...