captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kokią valstybę kūrėme nuo 1990-ųjų Kovo 11-osios?

„Praėjo jau 25 metai nuo sovietinio režimo žlugimo, tačiau vis dar tebevadiname save posovietine visuomene, tikras ar tariamas sovietinis paveldas, regis, tebepersekioja mus visus – ne tik parduotuvėse „tarybinių dešrelių“ pavidalu, nesibaigiančiose diskusijose dėl Žaliojo tilto skulptūrų ir kitų atminimo politikos objektų, bet kaip rodo politinių nuostatų ir elgesio, socialinių praktikų, valdžios institucijų, visuomenės psichologinės sveikatos tyrimai, prasismelkia į mūsų nuostatas, socialines normas, elgesio praktikas ir kitur“, – įvade „Nematomos sovietmečio visuomenės paradoksai“ rašė politologė prof. Ainė Ramonaitė.
wikipedia.org nuotr.
wikipedia.org nuotr.

„Mes gyvename Lietuvos valstybėje. Mūsų valstybinė kalba – lietuvių kalba – yra mūsų visos Lietuvos piliečius jungianti kalba. Ji yra svarbi ir lenkams, rusams, karaimams, žydams, visiems, kurie čia gyvena. Mes ja bendraujame. Kitos bendros kalbos mes neturime“, – teigia akademikas prof. Eugenijus Jovaiša.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „Nemunas“, „Literatūra ir menas“, „7 meno dienos“.

Kūrybiškiausia metų knyga paskelbta Alfonso Andriuškevičiaus poezijos knyga „Beveik visi eilėraščiai“. „Man svarbiausia, kad tas eilėraštis mane patį pradžiugintų. Ir jeigu jis mane pradžiugina, tada aš viliuosi, kad jis pradžiugins ir daugiau žmonių“, – sako A. Andriuškevičius.

„Praėjo jau 25 metai nuo sovietinio režimo žlugimo, tačiau vis dar tebevadiname save posovietine visuomene, tikras ar tariamas sovietinis paveldas, regis, tebepersekioja mus visus – ne tik parduotuvėse „tarybinių dešrelių“ pavidalu, nesibaigiančiose diskusijose dėl Žaliojo tilto skulptūrų ir kitų atminimo politikos objektų, bet kaip rodo politinių nuostatų ir elgesio, socialinių praktikų, valdžios institucijų, visuomenės psichologinės sveikatos tyrimai, prasismelkia į mūsų nuostatas, socialines normas, elgesio praktikas ir kitur“, – įvade „Nematomos sovietmečio visuomenės paradoksai“ rašė politologė prof. Ainė Ramonaitė. Apie Lietuvą, demokratiją, visuomenę, kultūros ir švietimo politiką politikoje, pasitinkant 26-ąją Kovo 11-ąją, pokalbis studijoje su politologais A. Ramonaite ir Mažvydu Jastramskiu.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ kovo 11 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/  

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...