captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: parama iš šalies biudžeto kitais metais mažės

Nors kitais metais žemdirbiams planuojama skirti 3,26 mlrd. litų, didžioji jų dalis – ES lėšos. Parama iš nacionalinio biudžeto gerokai apkarpoma. Kaip padėtį vertina Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Edmundas Pupinis?  
ELTA nuotr.
ELTA nuotr.

Žemės ūkio rūmai nepritaria numatomam kitų metų biudžetui Žemės ūkio ministerijos valdymo sritims. Nors žemdirbiams planuojama skirti 3,26 mlrd. litų, didžioji jų dalis – ES lėšos. Parama iš nacionalinio biudžeto gerokai apkarpoma. Anot žemdirbių, nelieka lėšų ir žadėtoms išmokoms už kvotinio pieno toną. Kaip padėtį vertina Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Edmundas Pupinis?

Ar teko girdėti, kad architektūros paminkle, valstybės saugomame objekte, būtų laikomi grūdai? Pavyzdys, kai išsaugoti seni įdomūs ūkiniai pastatai dar naudojami pagal paskirtį, yra Šakių rajone, Kriūkų miestelyje. Grūdų sandėlis, dar vadinamas „špykėre", pastatytas  XIX a. antrojoje pusėje. Jis turi architektūrinę, technologinę, istorinę vertę. Apie neįprastą pastatą pasakoja ūkininkas Sigitas Stanaitis ir mokytoja Danutė Valuckienė.

Su rubrika „Diena kaime“ šią savaitę kalbiname Biržų rajono ūkininką, savivaldybės administracijos vyresnįjį specialistą Vytautą Zurbą. Jau aptarėme pasiruošimą savaitgalį Vilniuje vyksiančiai ekologinių produktų mugei, kurioje Biržų ir Pasvalio krašto ūkininkai dalyvauja tradiciškai, kalbėjome ir apie rajono ekologo darbo specifiką. Trečiadienį buvo numatytas susitikimas su seniūnais, turėjo būti pradėta tvarkyti mazutu užteršta teritorija buvusiame konservų fabrike. Ar pavyko planuoti darbai?

Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, lapkričio  8 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...