captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatė teatro dailininkė ir režisierė Aušra Paukštienė

„Kol spektaklį matai mintyse, tai ten visko gražaus prisigalvoji, susivaidini, bet visad lieka ką tobulinti... Ir kiekvienąkart viskas iš naujo, atrodo, kad tu niekad nieko nedarei“, – sako 2016 metų Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatė teatro dailininkė ir režisierė Aušra Paukštienė.
Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatė teatro dailininkė ir režisierė Aušra Paukštienė. anonsai.lt nuotr.
Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatė teatro dailininkė ir režisierė Aušra Paukštienė. anonsai.lt nuotr.

„Paprastai lietuvių literatūrą leidžiančios užsienio leidyklos pirmiausia galvoja, kad knyga bent jau atsipirktų“, –  sako Aušrinė Žilinskienė, Lietuvos kultūros instituto, remiančio lietuvių literatūros vertimus, vadovė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Tai iššūkis: turi sutilpti į tam tikrą formatą, galvoti, kaip išgauti kompaktišką formą. Kitas dalykas – tas tekstas turi būti ne šiaip koks pliurpalas – jis turi būti prasmingas. Reikia rasti labai gražų aukso viduriuką, kad jis tiktų visiems žmonėms ir telktų visas amžiaus grupes“, – prisipažįsta rubrikos „Kalbos rytas“ pašnekovė, Nacionalinio diktanto teksto kūrėja Danutė Kalinauskaitė.

„Kol spektaklį matai mintyse, tai ten visko gražaus prisigalvoji, susivaidini, bet visad lieka ką tobulinti. Čia, matyt, toks gyvenimas. Žmogus tik kai padarai, supranti kaip reikėjo. Ir gyvenime, kai jau per vėlu, tada gali pasakyti – O! Ir tai dar klausimas, ar čia tiesa iš tikrųjų būtų... Ir kiekvienąkart viskas iš naujo, atrodo, kad tu niekad nieko nedarei“, – sako 2016 metų Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatė teatro dailininkė ir režisierė Aušra Paukštienė. Pokalbis su jau tris dešimtmečius Vilniaus teatre „Lėlė“ kuriančia menininke apie tai, kaip ji suranda raktą, atrakinantį kiekvieno spektaklio esmę.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ kovo 9 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/  

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...