captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie literatūros ekranizacijas kine

„Šiuolaikinė jaunųjų režisierių karta – aš jau 15 metų dėstau, tad žinau daugelį žmonių, kurie baigia režisūros studijas – kategoriškai atsisako domėtis literatūra. Jie supranta viena: autorinis kinas – tai yra tik autoriaus (režisieriaus) arba jo bendraminčio (dramaturgo) parašytas originalus scenarijus. Literatūros ekranizacija, pasak jų, yra antrarūšė kino sritis“, – pastebi režisierius Algimantas Puipa.
Kino režisierius Algimantas Puipa. V. Skaraičio (BFL) nuotr.
Kino režisierius Algimantas Puipa. V. Skaraičio (BFL) nuotr.

„Labai daug sluoksnių – tai jo autorinė technika. Atrodydavo, kad paveikslas jau baigtas, bet jam dar kokių penkių sluoksnių trūkdavo. O paviršius buvo ypač svarbus, nes nenaudojo teptuko, dirbo su plastikine plokštele, todėl dažai nusitepdavo irgi sluoksniais“, – sako tapytoja Jūratė Mykolaitytė, uostamiesčio Baroti galerijoje pristačiusi šviesaus atminimo Klaudijaus Petrulio parodą. 

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Šiandien įsigali knyga, panaši į supermarketų nuolaidų bukletus – rašliava sumaniai supinama su reklama, ir tai pristatoma kaip šiuolaikinės lietuviškos leidybos norma“, – skeptišką požiūrį į gausią leidybą komentare dėsto menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis.  

„Šiuolaikinė jaunųjų režisierių karta – aš jau 15 metų dėstau, tad žinau daugelį žmonių, kurie baigia režisūros studijas – kategoriškai atsisako domėtis literatūra. Jie supranta viena: autorinis kinas – tai yra tik autoriaus (režisieriaus) arba jo bendraminčio (dramaturgo) parašytas originalus scenarijus. Literatūros ekranizacija, pasak jų, yra antrarūšė kino sritis“, – pastebi režisierius Algimantas Puipa. Įrašas iš Vilniaus knygų mugėje vykusios diskusijos, kurioje dalyvavo režisieriai A. Puipa, Giedrė Beinoriūtė, Audrius Juzėnas ir scenaristas Pranas Morkus.

Ved. Austėja Kuskienė.                           

„Ryto allegro“ kovo 8 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...