captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Literatūros akiračiai“: sudėtingas, bet įdomus Aldonos Liobytės laikas

„Dabar, kai kalbame apie sovietmetį, dažnai viską bandome paaiškinti sakydami, kad tai buvo baisi epocha, bet ir tuo laiku daug kas priklausė nuo žmogaus supratimo ir gebėjimo dorotis su situacija. Liobytė – pavyzdinis atvejis, kaip žmogus baisiu laiku geba dorotis maksimaliai sąžiningai. Charakteris lėmė, kad bjaurias istorijas ji sugebėjo ne taip skaudžiai pakelti“, – redaktorės, rašytojos A. Liobytės laiką apibūdina literatūros tyrinėtoja Solveiga Daugirdaitė.
Rašytoja Aldona Liobytė. maironiomuziejus.lt nuotr.
Rašytoja Aldona Liobytė. maironiomuziejus.lt nuotr.

„Iš tetos Aldonos sklido nuolatinis kultūrinio gyvenimo pulsas ir pateiktas ne bet kaip, o labai žaismingai ir šmaikščiai. Tas laikas buvo labai sunkus, bet per tetos Aldonos pasakojimą jį prisimenu kaip labai įdomų, pilną puikių žmonių“, – A. Liobytę prisimena kultūros istorikė Ingė Lukšaitė. 

A. Liobytės 100-osioms gimimo metinėms pasirodė jos dukters Gintarės Paškevičiūtės-Breivienės ir dailėtyrininkės Giedrės Jankevičiūtės sudaryta knyga „Aldona Liobytė (1915–1985). Korespondencijos fragmentai“, kurioje publikuojami susirašinėjimai su įvairiomis kultūros ir meno asmenybėmis.

A. Liobytė aktyviai dalyvavo kultūriniame gyvenime, tad jos gyvenimas puikiai byloja ir apie tą laiką, žmones. Ją ir tą laiką prisiminsime su kultūros istorike I. Lukšaite, dailininku Mikalojumi Vilučiu. Taip pat apie A. Liobytę kalbėsimės su literatūros tyrinėtoja S. Daugirdaite.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Literatūros akiračiai“ – kovo 6 d., sekmadienį, 17.03 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama kovo 7 d., pirmadienį, 01.05 val. ir kovo 8 d., antradienį, 16.05 val.

https://www.facebook.com/LiteraturosAkiraciai

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...