captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – jaunos kartos aktorius Vainius Sodeika

„Ryškiausias jausmas, kad mūsų teatre visko per daug. Teatras pasidarė kaip sportas blogąja prasme. Mano įspūdis, kad mažiau spektaklių duotų didesnę koncentraciją. Ir dar aktoriui svarbu ne tik repetuoti, bet stebėti ir pasiimti svarbius dalykus iš to, kas vyksta už teatro durų“, – sako aktyviai dirbantis jaunos kartos aktorius Vainius Sodeika.
Jaunos kartos aktorius Vainius Sodeika. 15min.lt nuotr.
Jaunos kartos aktorius Vainius Sodeika. 15min.lt nuotr.

„Verdi šią operą rašė kaip išsivadavimo, laisvės idėją, ir tai man svarbiausia. O visi tradiciniai istoriniai štampai, buduarinės operos klišės, pigūs triukai ir butaforiniai dūmai manęs nedomina“, – sako žinomas vokiečių režisierius Günteris Krämeris, Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre pristatantis operą „Don Karlas“.

„Nemėgstu žodžio „kūryba“, jis man banalus. Darbininkas aš. Tiesiog, dirbu darbą: tinkuoju, špakliuoju. Pavyksta arba ne – kaip japoniškas haiku“, – sako dailininkas Eimutis Markūnas, kurio paroda „Didžiojo chaoso mažoji versija“ veikia Kaune.        

Ispanijoje baigėsi vienas svarbiausių pasaulyje cirko festivalių. 88-oji „Oskarų“ ceremonija sukėlė ne ką mažiau diskusijų nei tuomet, kai buvo paskelbti nominantų sąrašai. Šios ir kitos temos – užsienio kultūros naujienų apžvalgoje.

„Šiandien įsigali knyga, panaši į supermarketų nuolaidų bukletus – rašliava sumaniai perpinama su reklama, ir tai pristatoma kaip šiuolaikinės lietuviškos leidybos norma“, – skeptišką požiūrį į gausią leidybą komentare dėsto menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis.  

„Kiekvienoje pasakoje nutinka kas nors baisaus, bet po to nušvinta saulė ir vėl viskas atgyja. Būtent šį stebuklą man visada norisi parodyti“, – sako pasaulinio garso literatūros iliustruotoja, Hanso Christiano Anderseno premijos laureatė, čekų dailininkė Kveta Pacovska, viešėjusi Vilniaus knygų mugėje.

Laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ apie intensyvų sezoną, įdomius vaidmenis, darbus Kauno ir Vilniaus teatruose kalbėsimės su jaunos kartos aktoriumi Vainiumi Sodeika. Ar iš tiesų kiekviena karta turi turėti savo Hamletą? Kaip naujai prieiti prie vienos populiariausių pjesių? Kaip teatras gali kalbėti apie istoriją?     

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – kovo 5 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama kovo 6 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...