captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: dr. Gražina Arlickaitė apie „Oskarais“ įvertintus filmus

„Dažniausiai suteikiame žiūrovams galimybę pamatyti Kanų kino festivalio laureatus, iš kurių bent keletas europietiškų filmų kiekvienais metais patenka į baigiamąjį „Oskarų“ varžybų etapą. Europos šalių kino forumas „Scanorama“ džiaugiasi, kad jos platinami filmai pelno „Oskarus“. Turiu galvoje Susanne Bier „Geresniame pasaulyje“ ir László Nemeso „Sauliaus sūnų“, – sako dr. Gražina Arlickaitė.
Dr. Gražina Arlickaitė. wikipedia.org nuotr.
Dr. Gražina Arlickaitė. wikipedia.org nuotr.

„Pagrindinis mano įkvėpimo šaltinis yra gamta – labai trapi, intymi stichija. Mano asmeninės patirtys, nuotaikos perteikiamos gamtos ir žmogaus likimo paralelėmis: prabudimu, žydėjimu, branda, netektimi“, – savo kūrybines inspiracijas atskleidžia grafikė Birutė Stančikaitė, pristatydama savo retrospektyvinė parodą „Šviesa tamsoje“.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „Šiaurės Atėnai“, „7 meno dienos“, „Literatūra ir menas“.

„Verdis rašė šią operą kaip išsivadavimo, laisvės idėją, ir tai man svarbiausia. O visi tradiciniai istoriniai štampai, buduarinės operos klišės, pigūs triukai ir butaforiniai dūmai manęs nedomina“, – sako žinomas vokiečių režisierius Günteris Krämeris, Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre pristatantis Giuseppe Verdi operos „Don Karlas“ premjerą.

„Dažniausiai suteikiame žiūrovams galimybę pamatyti Kanų kino festivalio laureatus, iš kurių bent keletas europietiškų filmų kiekvienais metais patenka į baigiamąjį „Oskarų“ varžybų etapą. Europos šalių kino forumas „Scanorama“ džiaugiasi, kad jos platinami filmai pelno „Oskarus“. Turiu galvoje Susanne Bier „Geresniame pasaulyje“ ir László Nemeso „Sauliaus sūnų“, – sako dr. Gražina Arlickaitė, šių metų Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatė. Apie „Oskarus“ laimėjusius filmus, kuriuos netrukus išvys Lietuvos žiūrovai, pokalbis studijoje.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ kovo 4 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...