captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Dešimt balų": ar realu suomišką švietimo modelį perkelti į Lietuvą?

Lietuvoje sklando daugybė mitų apie suomišką švietimą – nuo to, kad mes aklai turėtume kopijuoti suomius iki to, kad ši sistema mums netinkama, nes skiriasi tiek mūsų mentalitetas, tiek gyvenimo sąlygos.
Laidos vedėja Jonė Kučinskaitė.
Laidos vedėja Jonė Kučinskaitė.

Parodos „Studijos“ metu Lietuvoje lankęsis „Policy Exchange“ instituto Jungtinėje Karalystėje švietimo grupės vadovas, anksčiau dirbęs Jungtinės Karalystės premjero strategijos grupės švietimo patarėju, vienas iš laisvosios mokyklos „Greenwich“ įkūrėjų Jonathanas Simonsas, paklaustas apie Suomijos švietimo sistemos stebuklą, kalbėjo: „Kas tinka suomiams, visai netinka kitoms šalims. Suomijos, kuri yra maža šalis, labai homogeniška, kurioje apskritai yra mažai socialinių problemų, dideli mokesčiai, pavyzdys visiškai nepritaikomas kitoms šalims“.

Tuo tarpu mokytojai, pabuvoję Suomijoje pedagogams rengiamose populiariose ekskursijose, kalba priešingai.

Kur slypi suomiško švietimo stebuklo paslaptis bei kokių mitų lietuviai yra prisiklausę apie Suomijos švietimo sistemą? Ar tikrai suomių moksleiviams nerašomi pažymiai, ar tikrai mokyklose nėra žinių patikrinimų, testų bei baigiamųjų egzaminų? Pagaliau, ar tikrai mokyklinė akademinė praeitis neturi jokios įtakos studijų galimybėms bei pasirinkimui? Kodėl prasčiau mokyklose mokęsi suomių jaunuoliai stoja į kaimyninių šalių, pavyzdžiui, Švedijos ar Estijos aukštąsias mokyklas, kuriose mokslas mokamas? Ar tikrai netrukus suomiai mokyklose rašys ne ranka, o kompiuteriu, ar tikrai tėvai, įeidami į darželio ar mokyklos teritoriją, privalo išjungti mobiliuosius telefonus? Ir dar daugybė – ar, bei, kodėl? 

Laidos viešnia – Suomijoje dešimt metų gyvenanti bei šios šalies sostinėje Helsinkyje valstybiniame vaikų darželyje auklėtoja dirbanti lietuvė Eglė Bogvilaitė.

​Vedėja Jonė Kučinskaitė.

„Dešimt balų" kovo 10 d., ketvirtadienį, 16.05 val., kartojama 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...