captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė: krizė pristabdė pieno ūkio plėtrą

Tvirtą pieno ūkį Šilalės rajono Girdiškės kaime per dešimtmetį sukūrusio Petro Skrodenio ūkio augimo tempus visiškai sulėtino smukusios pieno supirkimo kainos. Palankiu metu ūkininkas jau būtų statęs naują fermą ir ūkyje laikytų nebe 90, o 150 karvių.

Kalvarijos sav. yra trys žemės ūkio bendrovės. Pati mažiausia – Orijos – dar prieš 8-erius metus vertėsi mišria gamyba, o vėliau pasirinko mėsinės galvijininkystės kryptį – pradėjo auginti limuzinų veislės galvijus. Ne iš karto gamyba buvo sklandi – nuolat teko įveikti didesnes ir mažesnes kliūtis ne tik dėl nepatyrimo, bet ir partnerių nesąžiningumo. Dabar bendrovėje 100 galvijų banda, o ateityje ketinama laikyti 200 žindenių karvių.

Neseniai suremontuotose, šviesiose, erdviose patalpose įsikūręs Kauno r. savivaldybės viešosios bibliotekos Linksmakalnio filialas. Viena iš nedaugelio kaime likusių kultūros įstaigų traukia užsukti ir jauną,  ir pagyvenusį kaimo gyventoją. Ne tik knygomis, periodiniais leidiniais, ypač jaunimą viliojančiais kompiuteriais, bet ir čia rengiamomis teminėmis parodėlėmis, organizuojamais susitikimais. Lankytojus visada maloniai sutinkanti Linksmakalnio filialo vyriausioji bibliotekininkė Jelena Pranciulienė sako, kad skaitytojų nestokoja, tik va naujų knygų pastaraisiais metais mažiau gaunama.

Ved. Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, kovo 3 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close