captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: „Metų knygos“ rinkimuose – R. Stankevičiaus „Ryšys su vadaviete“

„Ryšys su vadaviete“ – tai bandymas pažinti anapusybę ir amžinybę aplenkiant mirtį“, – sako Rimvydas Stankevičius, kurio poezijos rinkinys dalyvauja „Metų knygos“ rinkimuose.
Poetas Rimvydas Stankevičius.
Poetas Rimvydas Stankevičius.

„Ryšys su vadaviete“ – tai bandymas pažinti anapusybę ir amžinybę aplenkiant mirtį“, – sako Rimvydas Stankevičius, kurio poezijos rinkinys dalyvauja „Metų knygos“ rinkimuose.

„Per beveik keturiasdešimt Vilniuje praleistų metų Jonas Rustemas tapo savas, buvo gerbiamas už meno išmanymą, dalykiškumą, mylimas už linksmą ir malonų būdą. Pasak amžininkų, kas iš vilniečių nematė jo važiuojančio ar jojančio Antakalnio keliu, ar žaidžiančio biliardą Didžiosios gatvės kavinėje, vadintoje „Polska kawa“, kas nematė jo portretų, kurių tiek daug ir su tokiu taiklumu tapė“, – pasakoja dr. Rūta Janonienė, parodos, skirtos dailininko ir pedagogo Jono Rustemo 250-osioms gimimo metinėms, koordinatorė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Kas yra aktualus džiazas? Šis žodis turi daug prasmių, tačiau šio festivalio rėmuose reiškia tai, kad orientuojamės į besivystančią muziką. Stengiamės užčiuopti, kas šiandien šioje muzikoje yra aktualu arba, kas turėjo didžiausios įtakos dabarčiai. Iš esmės aktualumo ieškome improvizacinėje džiazo muzikoje", – teigia festivalio „VDU Jazz jungtys“ meno vadovas Julijus Grickevičius.

„Ryšys su vadaviete“ – tai bandymas pažinti anapusybę ir amžinybę aplenkiant mirtį. Knygoje „Laužiu antspaudą“ rašiau, kad tarp mirties ir gyvybės yra užantis toks mažytis, kur nėra nei gyvybė, nei mirtis. Būsena arti mirties. Čia tarsi lygiai ta pati būsena, tik matavimas iš kitos pusės. Tai nėra mirtis. Kaip galima išbūti šitam pasauly daugybę amžių taip ir nepatiriant mirties, liekant ta pačia siela, liekant iš esmės tuo pačiu“, – mintimis dalinasi Rimvydas Stankevičius, kurio poezijos rinkinys dalyvauja „Metų knygos“ rinkimuose.  

Ved. Karina Metrikytė.           

„Ryto allegro“ lapkričio 7 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.  

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

  

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...