captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žmonės ir idėjos“: kalba kaip kelias baskų krašte

Keliautoja, menininkė ir nuotykių ieškotoja CandyCactus (Evelina Taunytė) į Baskų kraštą įžengia kaip yra įpratus įžengti į nepažįstamą žemę – pėsčiomis, lėtai, kalbėdama su žmonėmis gatvėse, mokydamasi jų kalbos, dirbdama su jais, valgydama su jais, skaitydama jų knygas, grodama, rašydama ir fotografuodama, norėdama geriau suprasti, kas jie ir ko trokšta.
Keliautoja<br> menininkė CandyCactus (Evelina Taunytė).
Keliautoja
menininkė CandyCactus (Evelina Taunytė).

Kai šią savaitę Ispanijoje iš kalėjimo buvo paleistas buvęs uždraustos partijos „Batasuna“ lyderis Arnaldo Otegi, jį pasitiko plevėsuojančios baskų vėliavos ir susirinkusių rėmėjų skanduojamas šūkis „Nepriklausomybė!". Šiais metais Baskijoje, autonominėje Ispanijos srityje, vyks vietos rinkimai, tačiau A. Otegi, kalėjime praleidusiam pusseptintų metų, draudžiama reikštis politikoje iki 2021-ųjų.

„Batasuna“ yra ginkluotos už nepriklausomybę kovojančios baskų organizacijos ETA politinis sparnas, uždraustas 2003 m. Ispanijos vyriausybės teigimu, ETA yra nužudžiusi daugiau nei 800 žmonių. 2011 m. ETA paskelbė atsisakanti smurto ir siekianti tiesioginio taikaus dialogo su Ispanijos ir Prancūzijos vyriausybėmis.

Baskų gyvenamas regionas – šiaurės Ispanija ir pietų Prancūzija.

„Žmonės ir idėjos“ – kovo 2 d., trečiadienį, 14.05 val. per LRT KLASIKĄ, kartojama 00.00 val. ir sekmadienį, kovo 6 d., 11.05 val.

https://www.facebook.com/pages/%C5%BDmon%C4%97s-ir-id%C4%97jos-Radijo-laida-per-Klasik%C4%85/14350679903435

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...