captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žinių amžius“: retos ligos

„Būtina šviesti žmones, kalbėti apie retas ligas. Apie jas privalu žinoti ne tik medikams, bet ir visai visuomenei. Retos ligos įvairios, jų tūkstančiai, skirtingai sergama, kartais užtrunka jas atpažinti. Todėl reikia domėtis ir žinoti, kas tai per ligos, kur galima rasti patikimą ir rimtą informaciją, atlikti tyrimus“, – mintimis dalijasi VUL Santariškių klinikų Medicinos genetikos centro vadovas ir VU Medicinos fakulteto dekanas prof. (HP) dr. Algirdas Utkus.

Šiandien turime ne tik VUL Santariškių klinikose įkurtą Medicinos genetikos centrą, bet ir daugiau kaip 30 vaikų ir suaugusiųjų kompetencijų centrų, kuriuose teikiama pagalba Lietuvos gyventojams, sergantiems retomis ligomis. Aktyviai bendradarbiaujama su užsienio šalių retų ligų centrais ir specialistais.

Laidoje mintimis dalijasi VUL Santariškių klinikų Medicinos genetikos centro vadovas ir VU Medicinos fakulteto dekanas prof. (HP) dr. Algirdas Utkus, Santariškių klinikų direktorė valdymui Elena Jurevičienė, Vaikų retų ligų koordinavimo centro vadovė doc. dr. Rimantė Čerkauskienė ir sergančiųjų vaikų tėvai bei pacientas, kuriam buvo atlikta kaulų čiulpų transplantacija.

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Žinių amžius“ trečiadienį, kovo 2 d., 16.05 ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Taip pat kartojama ketvirtadienį, kovo 3 d., 04.05 val.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...