captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pramonės architektūra tarpukario Lietuvoje

„Kai papasakojau pažįstamiems architektams, kad rašau knygą apie Nepriklausomos Lietuvos pramonės architektūrą, jie ilgokai suko galvą, kas tai galėtų būti. Tyrimų laboratorija? Pienocentro rūmai Laisvės alėjoje? O gal Linkaičių ginklų fabrikas Radviliškio miškuose?“ – naujausios savo monografijos „Progreso meteoras: modernizacija ir pramonės architektūra Lietuvoje 1918–1940 m.“ pratarmėje rašo architektūros istorikė Marija Drėmaitė.
„Pienocentras“ centrinės pieninės pastatų kompleksas Kaune.
„Pienocentras“ centrinės pieninės pastatų kompleksas Kaune.

„Pagaliau miesto teatrai susirenka į vieną vietą – į Klaipėdos dramos teatrą. Mes galim ateiti kaip į namus, būti namiškiais ir nesijausti paribio teatriukais, – sako lėlininkas Linas Zubė, dalyvausiantis uostamiesčio teatrų festivalyje „Namai“.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Kuo toliau, tuo vis didesnė atskirtis tarp berniukų ir mergaičių – berniukų rezultatai vis prastėja. Net fiziką ir matematiką jie moka prasčiau. Reikėtų galvoti apie metodikas, darbą, gal net apie tai, kas mokytojauja mokykloj – juk mūsų mokyklos tapo labai moteriškos“, – pastebi Nacionalinio egzaminų centro direktorė Saulė Vingelienė. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie dešimtokų pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimą ir jo rezultatus.

„Kai papasakojau pažįstamiems architektams, kad rašau knygą apie Nepriklausomos Lietuvos pramonės architektūrą, jie ilgokai suko galvą, kas tai galėtų būti. Tyrimų laboratorija? Pienocentro rūmai Laisvės alėjoje? O gal Linkaičių ginklų fabrikas Radviliškio miškuose? Kas išliko, ką žinome apie prieškario Lietuvos industrializaciją ir kodėl, mano manymu, yra svarbu apie tai žinoti?“ – naujausios savo monografijos „Progreso meteoras: modernizacija ir pramonės architektūra Lietuvoje 1918–1940 m.“ pratarmėje rašo architektūros istorikė Marija Drėmaitė. Pokalbis su autore apie tarpukario Lietuvos pramonės architektūrą, tuometinį (ir šiuolaikinį) požiūrį į ją ir socialinius bei kultūrinius jos aspektus.

Ved. Austėja Kuskienė.                           

„Ryto allegro“ kovo 3 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close