captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: žemdirbiai rengiasi protesto akcijoms

Nepritardami oficialiai Briuselio politikai dėl mažiausių ES mokamų tiesioginių išmokų, Baltijos šalių žemdirbiai jau kitą savaitę planuoja surengti „Baltijos traktoriaus“ akciją, o dar po savaitės protestuos Briuselyje, kur tuo metu posėdžiaus ES vadovų taryba. 
Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andrejus Stančikas.
Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andrejus Stančikas.

Nepritardami oficialiai Briuselio politikai dėl mažiausių ES mokamų tiesioginių išmokų, Baltijos šalių žemdirbiai planuoja surengti dvi protesto akcijas. Jau kitą savaitę žemdirbiai kartu organizuos „Baltijos traktoriaus“ akciją, o dar po savaitės  protestuos Briuselyje, kur tuo metu posėdžiaus ES vadovų taryba. Lietuvos žemdirbių veiksmus koordinuoja Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andrejus Stančikas.

Lietuvoje laikoma per 60 tūkstančių avių. Šalyje yra tik 6 labai stambios, daugiau kaip 1000 avių turinčios fermos. Daugiausia yra smulkių – iki 10 avių laikančių ūkių. Lazdijų rajono ūkininko Arūno Mazurkevičiaus fermoje – 200 avių. Ir ne bet kokių, o visiškai baltų mėsinių Berišon diušer veislės. Kodėl ūkyje kažkada laikytas karves keitė Romanovo veislės avys, ar pasiteisino vėliau pasirinktos prancūziškos?

Laidos rubrika „Diena kaime“ šią savaitę su Biržų rajono ūkininku Vytautu Zurba. Dviejų dešimtmečių ekologinio ūkininkavimo patirtį turintis, pagal išsilavinimą agronomas Vytautas Zurba dar yra ir  rajono savivaldybės tarnautojas. Po valdiško darbo vakarais jis važiuoja į nedidelį ūkį, kur sandėlyje džiovina sėklas, ruošia daržoves ir obuolius savaitgalio mugei Vilniuje. Antradienį  valdiškame darbe turėjo neeilinių rūpesčių – reikėjo padėti įsikurti rangovams, atvažiavusiems į Biržus valyti mazutu užterštos teritorijos.

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį, lapkričio 7 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...