captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kolektyvinė mokslinė monografija apie Klaipėdos urbanistiką ir klaipėdietišką architektūros stilių

„Tai istorija apie Klaipėdos – vienintelio Lietuvoje Antrojo pasaulinio karo metais visų buvusių gyventojų netekusio miesto, kelis šimtmečius iki tol statyto kitoje kultūrinėje terpėje – urbanistinį planavimą 45 metų laikotarpiu po karo. Lietuvoje tai pirmas darbas, kuriame tokiu mastu susisteminta medžiaga apie vieno miesto projektavimą tarybiniais metais.“
Kolektyvinė mokslinė monografija „Klaipėdos urbanistinė raida 1945–1990“.
Kolektyvinė mokslinė monografija „Klaipėdos urbanistinė raida 1945–1990“.

„Su dideliu malonumu stebėjau naują parodos Valdovų rūmų muziejuje aranžuotę ir mačiau man nematytų Šv. Stanislovo ordino kavalierių portretų, ordinų, dokumentų, kitų dalykų. Lietuvos lankytojams ir tyrinėtojams bus labai įdomi ta dalis, kurioje eksponuojami ordinai, kurių, deja, Lietuvoje yra išlikę nedaug“, – pastebi Krokuvos Vavelio karališkosios pilies direktorius prof. habil. dr. Janas Ostrovskis (Jan Ostrowski).

Kultūros ir meno žurnalo „Kultūros barai“ apžvalga.

Kauniečiai išrinko „Geriausią metų kūrinį“, daugiausia lankytojų balsų pelnė aštuonių kūrėjų grupės darbas „Urmo“ geležinkelio stotis“. Plačiau apie tai pasakoja menininkai Jūratė Kluonė ir Vytenis Jakas.

„Tai istorija apie Klaipėdos – vienintelio Lietuvoje Antrojo pasaulinio karo metais visų buvusių gyventojų netekusio miesto, kelis šimtmečius iki tol statyto kitoje kultūrinėje terpėje – urbanistinį planavimą 45 metų laikotarpiu po karo. Lietuvoje tai pirmas darbas, kuriame tokiu mastu susisteminta medžiaga apie vieno miesto projektavimą tarybiniais metais“, – sako architektas, leidėjas ir iliustratorius dr. Tomas S. Butkus. Apie tai, kaip sovietmečiu buvo suformuotas vienintelis Lietuvoje aiškaus linijinio plano miestas, pokalbis studijoje su mokslinės monografijos „Klaipėdos urbanistinė raida 1945–1990“ autoriais dr. Tomu S.Butkum ir istoriku dr. Vasilijumi Safronovu.

Ved. Laima Raqgėnienė.

„Ryto allegro“ vasario 26 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...