captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: agroturizmą keičia į mėsinių galvijų auginimo verslą

Jau senokai pagal specializacijas kaimo turizmo sodybos Lietuvoje skirstomos į aktyvaus bei ramaus poilsio, kulinarinio paveldo, skirtas šeimos šventėms bei verslo renginiams. Neseniai radosi ir tausojančios gamtą arba agroturizmo sodybos. Buvęs kaunietis Ramūnas Bubnys, įkūręs tokią, dabar  imasi mėsinių galvijų auginimo verslo. Kodėl?
manoukis.lt nuotr.
manoukis.lt nuotr.

Nuo senų laikų daugelyje pasaulio šalių žmonių mityboje labai svarbios buvo bulvės. Tai akivaizdžiai  liudija ir toks faktas, kad vien tik Pietų Amerikoje, kur prasidėjo bulvių selekcija, dabar galima įsigyti  3000 veislių sėklos. Nuo tarpukario laikų kuriantys naujas veisles kai ką yra nuveikę ir Lietuvos bulvių selekcininkai. Šiuo metu saugoma 14 jų sukurtų veislių, keturių vykdoma sėklininkystė. Deja, dabar  tiesiogiai naujų veislių kūrimu užsiima tik viena selekcininkė – Agrarinių ir miškų mokslų centro Vokės filialo mokslo darbuotoja Rita Asakavičiūtė. Galbūt kaip ir bulvių selekcininkų Lietuvoje labai mažėja ir bulvių poreikis?

Aktyvus poilsis įvairiapusiškai naudingas. Jį renkasi vis daugiau žemdirbių. Didele aktyvaus poilsio nauda neabejoja ir jurbarkiečiai – šeimos bendrovės vadovas ūkininkas Vytautas Giedraitis bei joje dirbantis privatus veterinarijos gydytojas Jonas Mažeika. Šią žiemą jiedu buvo išvykę į Austriją slidinėti.

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, vasario 26 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...