captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Dešimt balų": ar tėvai turėtų padėti vaikams ruošti namų darbus?

Kokie privalumai ir trūkumai, kai tėvai sėdi su vaikais prie namų darbų?

Jungtinių Amerikos Valstijų mokslininkų atlikti tyrimai pribloškia – kas šeštas amerikietis atlieka namų darbus už vaiką, o daugiau kaip 60 proc. tėvų mokosi kartu su vaikais. 

Lietuvoje, pasirodo, situacija irgi labai panaši. Kaip rodo tyrimai, net 77 proc. lietuvių tėvų kas vakarą meta visus neatidėliotinus darbus į šalį ir sėda su savo atžalomis prie vadovėlių. 

Beje, panaši mąstysena bei elgsena apėmusi daugelį, pirmiausia, viduriniosios klasės vakariečių šeimų. 

Vokietijos mokytojų sąjungos prezidentas ir vienos Bavarijos gimnazijų direktorius Josefas Krausas šiandieninius tėvus dargi kandžiai pavadino „sraigtasparniais“, kurie skrenda prieš vaiką, net nieko nenutikus jau galvoja kelis žingsnius į priekį – „o kas bus, jeigu bus...“ ir iš karto leidžiasi padėti savo ištįsėliui.  

Daugelis šiandieninių tėvų yra įsitikinę, kad, jei tik paliksi vaiką vieną su namų darbų ruoša, jam nustos sektis, jis prisirinks prastų pažymių ir nieko gero gyvenime nepasieks.

Koks turėtų būti tėvų uždavinys vaikams atliekant namų darbus. Kaip elgtis, kad būtume tikrai geri, rūpestingi, empatiški tėvai ir išugdytume atsakingus piliečius, o ne verkšlenančius ištižėlius?

Laidoje dalyvaus trijų vaikų mama, psichologė edukologė Jūratė Bortkevičienė.

​Telefonu kalbinsime dar vieną trijų dukterų mamą, naujienų portalo Bernardinai.lt žurnalistę Jurgitą Lūžaitę-Kajėnienę.

Vedėja Jonė Kučinskaitė.

„Dešimt balų" vasario 25 d., ketvirtadienį, 16.05 val., kartojama 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...