captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: džiazo džemas ar uogienė?

„Džiazo menas susideda iš asmenybių. Atlikėjas yra įdomus, jei tokio daugiau nėra“, – sako saksofonininkas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Petras Vyšniauskas.
Saksofonininkas<br> Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Petras Vyšniauskas. (©VOX ART<br> Anastasija Solovjova)
Saksofonininkas
Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Petras Vyšniauskas. (©VOX ART
Anastasija Solovjova)

Skaitytojai išrinko Metų knygas. Pokalbiai su geriausių vaikų, paauglių ir suaugusiųjų prozos bei poezijos knygų autoriais.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Šiuo metu Lietuvoje formalaus raštingumo gebėjimai – rašyba ir skyryba – labai smarkiai smukę, ir bent jau šių metų bendrojo ugdymo prioritetas yra formalaus raštingumo gebėjimų ugdymas visų dalykų pamokose, ne tik lietuvių kalbos“, – pastebi Lietuvos edukologijos universiteto Edukacinių tyrimų instituto direktorė dr. Daiva Jakavonytė-Staškuvienė. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie dailyraštį.

„Džiazo menas susideda iš asmenybių. Atlikėjas yra įdomus, jei tokio daugiau nėra, – sako saksofonininkas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Petras Vyšniauskas. – Pačiai asmenybei atrasti tą kelią, aš manau, yra įmanoma, nors muzikoje yra tik 12 garsų.“ Kas lieka praūžus didiesiems šalies džiazo festivaliams? Ar į sostinę užklydusiam džiazo gurmanui galėtume pasiūlyti džiazo improvizacijos vakarų? Kodėl Lietuvoje nepopuliarūs džiazo klubai?.. Pasakojimas apie lietuvišką džiazo kultūrą ir asmenybių džiaze paieškas.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ vasario 24 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...