captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – VDU Azijos studijų centro vadovas dr. Aurelijus Zykas

„21 amžių pagrįstai galime vadinti Azijos amžiumi, kadangi visas galios centras  tiek ekonominiu, tiek  kultūriniu požiūriu iš Vakarų keliasi į Rytų šalis – Kiniją, Japoniją, Pietų Korėją, Singapūrą. Tai yra akivaizdžiai augantis, greitai besivystantis regionas, ir labai gaila, kad Lietuvoje į šį faktorių vis dar labai menkai atsižvelgiama“,–  sako Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centro vadovas, dr. Aurelijus Zykas.
VDU Azijos studijų centro vadovas dr. Aurelijus Zykas.
VDU Azijos studijų centro vadovas dr. Aurelijus Zykas.

2015-ųjų knygoms aptarti buvo pasirinktas diskusinis pavadinimas „Lietuvių literatūrai pagaliau sekasi?“. Apie kūrybiškiausių knygų 12-tuką, kriterijus, kuriais buvo remiamasi, tendencijas apskritai literatūros lauke pokalbis su literatūrologėmis Jūrate Sprindyte, Donata Mitaite ir Jūrate Čerškute.  

„Juliaus Juzeliūno mokyklos svarbiausias bruožas buvo labai aukštai iškelta profesinių reikalavimų kartelė, kurios turėjome laikytis visi: arba rašai gerai, arba išvis nerašai“,–  savo mokytoją laidoje prisimena kompozitorius Mindaugas Urbaitis. Pradedame pokalbių ciklą, skirtą 100-tosioms kompozitoriaus J.Juzeliūno gimimo metinėms.  

BBC dokumentinėje laidoje paviešino dalį Popiežiaus Jono Pauliaus II-ojo susirašinėjimų su ilgamete drauge. Princo Čarlzo paveikslų reprodukcijos jam atnešė 6 milijonus svarų pelno. Tęsiasi dešimtis tūkstančių žmonių sutraukinatis Berlyno kino festivalis. Apie tai užsienio kultūros naujienų apžvalgoje.  

Kaip sakoma, archyvai nedega, tačiau jei ir toliau taip bus nesirūpinama kultūros paveldo saugojimu, gali visko nutikti,– savo komentare perspėja kompozitorius Giedrius Kuprevičius.  

Kauniečiai išrinko „Geriausią metų kūrinį“, daugiausia lankytojų balsų pelnė aštuonių kūrėjų grupės darbas „Urmo“ geležinkelio stotis“.  Plačiau apie tai pasakoja menininkai Jūratė Kluonė ir Vytenis Jakas.

Laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ apie dabartinę Japoniją ir jos kultūrinį gyvenimą kalbėsime su Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centro vadovu, dr. Aurelijumi Zyku.

 

Ved. Gailutė Jankauskienė

„Kultūros savaitė“ – vasario 20 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama vasario 21 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...