captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: kaip išvengti spekuliacijos žeme?

Dar pusantrų metų užsieniečiai negali pirkti Lietuvoje žemės ūkio ir miškų ūkio paskirties žemės. Tačiau, kaip rodo praktika, užsieniečiai per įkurtas juridines firmas žemę jau perka. Kaip išvengti spekuliacijos žeme, kokių saugiklių reikėtų įstatymuose?

Pagal Lietuvos stojimo į ES sutartį ir šalies Konstitucinį įstatymą dar pusantrų metų užsieniečiai  negali pirkti Lietuvoje žemės ūkio ir miškų ūkio paskirties žemės. Tačiau, kaip rodo praktika, užsieniečiai per įkurtas juridines firmas žemę jau perka. Kaip išvengti spekuliacijos žeme, kokių saugiklių reikėtų įstatymuose? Aiškina žemėtvarkininkas profesorius Pranas Aleknavičius.  

„Diena kaime“ – šią savaitę su Biržų rajono ūkininku Vytautu Zurba. Jis jau pasakojo, kaip praėjusį savaitgalį ruošėsi artėjančiai mugei Vilniuje. Ūkininkas augina įvairių daržovių – iš viso apie 20 pavadinimų, turi dar ir sodą, taigi visą savaitgalį rinko, svėrė, rūšiavo, pakavo savo užaugintas ekologiškas gėrybes. Pašnekovas dar neįprastas ir tuo, kad turi valdišką darbą – yra Biržų rajono savivaldybės administracijos vyriausiasis specialistas-ekologas. Koks pirmadienis buvo ūkininkui?

Vandens lelijos iš pradžių buvo Juozo Jasionio hobis. Pamažu prabangios gėlės virto vienu iš pragyvenimo šaltinių, o jų savininkas pramintas lelijų karaliumi. Jonavos rajono Kunigiškių kaime gyvenantis Juozas Jasionis pagal išsilavinimą yra inžinierius, laisvu nuo darbo Jonavos krašto muziejuje laiku šalia namų iškastuose tvenkiniuose augina lelijas ir jomis prekiauja.

Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – lapkričio 6 d., antradienį, 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...