captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: pieno ūkių šeimininkai kyla į kovą dėl išlikimo!

Padėtis pieno sektoriuje ir toliau blogėja, nes žaliavos supirkėjai nuo kovo ketina mažinti pieno supirkimo kainas. Žemdirbiai imasi ryžtingų veiksmų.

Ketvirtadienį Pieno gamintojų asociacijos, Žemės ūkio rūmų atstovai lankėsi Žemės ūkio ministerijoje, vėliau Vyriausybėje ir norėjo iš valdžios išgirsti apie priemones krizei įveikti, naują paramą pieno gamintojams. Ką sužinojo žemdirbių atstovai, kuo ypatingas žada būti kitą savaitę Jonavoje rengiamas išplėstinis Pieno gamintojų asociacijos tarybos posėdis?

Dar kartą grįžtame prie temos, kurią pasiūlė ūkininkas Vidmantas Zablackas, pernai sulaukęs rekordinio tikrintojų skaičiaus. Nors jau po pirmos patikros, kurią atliko 4 institucijų specialistai, buvo aišku, kad skunde faktai išgalvoti. Pasirodo net 68 įvairių sričių institucijos gali tikrinti visus žemės ūkyje dirbančius ūkininkus, bendroves ir kooperatyvus. Be skundų ir pranešimų tikrinimo dar vyksta ir planinės patikros. Būna ir taip, kad tikrintojai patys susigalvoja planinius tikrinimus, kurių kaštus turi padengti tikrinamieji, šiuo atveju žemdirbiai, kurie nežinodami teisės aktų ir vengdami pyktis su tikrintojais iš aukščiau dažnai nedrįsta prieštarauti. Aišku, pavieniams žemdirbiams sudėtingiau įveikti tikrintojų armiją ir kartais piktnaudžiavimą, bet žemdirbių visuomeninės organizacijos tuo gali užsiimti ir gana sėkmingai. Tai patvirtina LŽŪBA veikla.

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, vasario 19 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...