captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sodai“: meilenių ypatumai ir priežiūra žydėjimo metu

Sausio mėnesį atsibudusios daugiametės kambarinės gėlės meileniai vasario vidury paprastai jau džiugina įvairiausių spalvų žiedais.
Daugiametės kambarinės gėlės meileniai.
Daugiametės kambarinės gėlės meileniai.

Svogūninė gėlė ant vieno stiebo gali išauginti iki šešių žiedpumpurių, o didesniame vazone žiedų gali būti keliolika. Natūraliai Pietų Afrikoje augančios gėlės svogūno skersmuo gali siekti 20 cm, be to jis yra pavojingas. Kaip su juo elgtis saugiai, kuo dar įdomūs ir keisti meileniai, kaip geriau dabar juos prižiūrėti ir ką daryti nužydėjus? Aiškins gėlininkė Dalia Mačenskienė.

Sausio pabaigoje JAV Tusono mieste vykusiame Šiaurės Amerikos kardelių augintojų asociacijos  tarybos susirinkime Antanui Markevičiui buvo skirtas aukščiausias pasaulyje kardelių selekcininkui apdovanojimas – aukso medalis. Pirmą kartą per 70 metų, kai buvo įkurta asociacija, dabar vienijanti apie 500 geriausių pasaulio kardelių selekcininkų ir augintojų, apdovanojimas skiriamas selekcininkui iš Centrinės ir Rytų Europos ir tik trečias kartas, kai garbingas apdovanojimas tenka ne amerikiečiui. Išsamiau apie tokio įvertinimo svarbą ne tik pačiam selekcininkui, bet ir visai Lietuvai, apie kardelius pripažintus visame pasaulyje ir pelniusius jų autoriui aukso medalį, pasakos kol kas dar nepasiėmęs apdovanojimo gėlininkas selekcininkas Antanas Markevičius.

Ved. Arvydas Urba.

„Sodai“ – penktadienį, vasario 19 d., 12.12 val., laida kartojama 21.08 val. per LRT RADIJĄ.

Kontaktai:  sodai@lrt.lt ; (8-5) 236 30 01; 868657248

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...