captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: dėl pieno ūkio išlikimo jau raginama ir melstis

Kaišiadorių rajono Šoliškės kaime šeimos pieno ūkį Roma ir Albinas Sadauskai pradėjo kurti vieni pirmųjų šalyje – dar 1988 m. Dabar ūkyje 80 melžiamų karvių ir 150 mėsinių galvijų banda, 300 ha žemės. Visus šeimos ūkio reiklus jau perleidusi sūnui ir dukrai, Roma Sadauskienė labai pergyvena dėl grėsmės ūkio perspektyvai.

Pieno supirkimo kainas perdirbėjai mažina ir toliau, o valdžia kaimo žmogui padeda menkai. Neatsitiktinai patyrusi ūkininkė ragina žemdirbius savo gyvenamosiose vietovėse bažnyčiose mišias užsakyti, o Lietuvos pieno gamintojų asociacijos atstovai kartu su ES šalių ūkininkais specialiai lankėsi Vatikane pas popiežių Benediktą XVI.

Pokyčius kaime geriau pastebi vietos gyventojai – ne ūkininkaujantys, o užsiimantys kitokia veikla. Anykščių rajono pakraštyje, Vaitkūnų kaime, jau 40 metų gyvenantis visuomenininkas, kraštotyrininkas, žurnalistas Vytautas Bagdonas – vienas tokių. Jis yra keliolikos knygų autorius, Svėdasų krašto muziejaus vadovas, kaip sakoma, tikras kaimo šviesuolis. Deja, jo pastebėjimu kaimai ir toliau nyksta. Kai kur likę tik pavadinimai, jau be sodybų. Vaižganto gimtinėje Maleišių kaime dar yra sodybų,  į kurias vasarai sugrįžta senoliai. Didesnėje gyvenvietėje, Vaitkūnuose, irgi yra nemažai tuščių namų. Uždaryta mokykla, paštas medicinos punktas, gerai, kad kultūros namai dar veikia.

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį, vasario 17 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close