captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: žemės ūkis buvo atkuriamos Lietuvos valstybės pamatas

Naujausiųjų laikų istorijoje Lietuvai Vasario 16-oji – reikšmingiausia diena. Prieš beveik šimtą metų Lietuvos taryba pasirašė Lietuvos valstybės atkūrimo aktą.

Lietuvos valstybės atkūrimo aktas buvo paskelbtas labai sudėtingomis sąlygomis: krašte dar šeimininkavo vokiečių kariuomenė ir okupacinė administracija, teko įveikti bermontininkus, užėmusius dalį Lietuvos teritorijos. Sunkiai buvo atstatomas ir kuriamas ūkis, kurio pamatu tuomet tapo žemės ūkis. Pokalbis apie kaimo svarbą, atstatymą ir pokyčius, istorijos pamokas su istoriku humanitarinių mokslų daktaru Gediminu Vaskela.

Kaimo bendruomenėms, dažniausia jau turinčioms jaukius namus įvairioms progoms susiburti, techninę įrangą ir įvairių priemonių įdomesniems renginiams organizuoti, būtinai reikia iniciatyvių žmonių. Tokių tikrai netrūksta Kaišiadorių rajono Kalvių gyvenvietėje. Todėl čia veikia dramos būrelis yra moterų ansamblis, vyksta jogos užsiėmimai ir sportinės varžybos, rengiamos kalendorinės šventės. Kas skatina kaimo žmones burtis? Pokalbis su Kalvių bendruomenės pirmininke Lina Brazioniene, Kultūros centro skyriaus koordinatore Irute Maciulevičiene, kolektytų vadove Janina Bernotiene ir dviem aktorėmis – Danguole Lagūnavičiene ir Daiva Praškevičiene.

Ingalinos rajone, Mažulonyse, gyvenančio Armino Norkaus komentaras atspindi dalies atokesnių ir mažų kaimų gyventojų nuotaikas. Tik per šventes ir prieš rinkimus kaimą prisimena politikai, dažnai sugalvojantys naujų tvarkų ir taisyklių, trukdančių laisviau dirbti ir gyventi kaime. Tik per šventes per radiją girdisi daugiau lietuviškų dainų, nors kartais gerai kai nesuprantam ką dainuoja. Nemažai kaimo žmonių tikisi, kad mūsų vaikai ar bent anūkai išmoks gražiau, prasmingiau minėti Valstybės atkūrimo dieną.

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – antradienį, vasario 16 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...