captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: 2015-ųjų Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai

2015 metų Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų – aktoriaus Dainiaus Gavenonio, eseistės Giedros Radvilavičiūtės, skulptoriaus Vlado Urbanavičiaus, muzikologo Algirdo Jono Ambrazo, grafikės Janinos Grasildos Žilytės ir muziko Leopoldo Digrio – mintys apie kūrybą, gyvenimo pasiekimus ir Lietuvos kultūrinį gyvenimą.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

„Darbas iki premjeros dažnai man palieka žymiai didesnį įspaudą. Žiūrovai mato tiktai rezultatą, santuokos liudijimą, bet ne patį romaną. Nors kartais tas romanas įdomesnis už pačias vestuves“, – apie savo teatro sampratą kalba aktorius Dainius Gavenonis, įvertintas Nacionaline kultūros ir meno premija už šiuolaikinį teatrą kuriančią aktorinę kalbą.

„Iš tikrųjų tai esė ėmėsi manęs. Manau, kad rašytojai žanrų nesirenka, o jei pradeda rašyti keliais žanrais, tai tie kūriniai nebūna labai stiprūs. Žanras yra kaip mąstymo būdas“, – teigia Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė eseistė Giedra Radvilavičiūtė, įvertinta už skvarbią visuomenės analizę ir eseistinių tekstų kokybę.

„Labai džiaugiuosi, kad turėjau galimybę Vilniuje, viešojoje erdvėje, pasiūlyti plastinį sprendimą ir jį realizuoti, nes tai yra didelė dovana. Visą gyvenimą jos lauki“, – apie artimiausią širdžiai kūrinį „Krantinės arką“ sako skulptorius Vladas Urbanavičius, įvertintas Nacionaline kultūros ir meno premija už minties ir formos darną skulptūroje.

„Nacionalinė premija – lietuvių muzikologijos įvertinimas, kuris nėra itin dažnas. Prieš tai šis apdovanojimas labai pelnytai buvo atitekęs Onai Narbutienei. Švietė lyg svajonė, lyg žiburys horizonte, kviečiantis eiti jos keliu“, – sako muzikologijos habilituotas daktaras, profesorius Algirdas Jonas Ambrazas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, šiuo apdovanojimu įvertintas už fundamentalius Lietuvos muzikos tyrimus.

„Kūryba yra mano gyvenimo prasmė ir pats gyvenimas. O knygų labai nedaug iliustravau, nes labai ilgai piešdavau. Aš turiu tokią vidinę nuostatą – niekur neskubu, tiesiog esu. Man įdomu būti“, – sako dailininkė Birutė Žilytė, Nacionalinę kultūros ir meno premiją pelniusi  už viso gyvenimo nuopelnus ir aukštąją modernią kultūrą puoselėjančią dailę ir kūrybą vaikams.

„Visų pirma, mane žavi galimybės. Kaip dirigentas turi orkestrą, taip mes irgi turime orkestrą, bet dirigentas turi žmonių orkestrą, ir būti diktatoriumi jis negali. O vargonininkas gali būti diktatoriumi – vamzdeliai juk jo klauso“, – prisipažįsta Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas vargonininkas Leopoldas Digrys, įvertintas už Lietuvos vargonų mokyklos atgaivinimą ir plėtojimą bei viso gyvenimo nuopelnus.

Ved. Austėja Kuskienė.                           

„Ryto allegro“ vasario 17 d., trečiadienį nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/?fref=ts

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...