captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Šių metų vasarį minime vieno žymiausių lietuvių kompozitorių, muzikos pedagogo bei teoretiko, visuomenės veikėjo Juliaus Juzeliūno 100-ąsias gimimo metines. Jubiliejiniai metai visus kviečia naujai išgirsti kompozitoriaus garsų pasaulį, įsiklausyti į jį ir įvertinti.
Kompozitorius<br> muzikos pedagogas bei teoretikas<br> visuomenės veikėjas Julius Juzeliūnas. Arūno Baltėno nuotr.
Kompozitorius
muzikos pedagogas bei teoretikas
visuomenės veikėjas Julius Juzeliūnas. Arūno Baltėno nuotr.

Vasario 18-21 dienomis į Klaipėdos Kultūros fabriką antrus metus susiburti kviečia tarptautinis animacijos ir video žaidimų festivalis „Beautiful Land of Nevermind“. „Tai pirmas tokio formato festivalis Baltijos ir Šiaurės šalių regione, siūlantis nenutrūkstamą rinktinių Europos ir pasaulio animacijos kūrėjų filmų peržiūrą, kviečiantis į susitikimus su režisieriais, žaidimų kūrėjais, seminarus ir animacijos studijų pristatymus“, – sako festivalio iniciatorė ir rengėja Laura Almantaitė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Knygų parašymo ir leidybos keliai, jas lydinčios istorijos savo vingiais dažnai prilygsta pačiam tų knygų turiniui“, – pastebi literatūros kritikas, poetas ir vertėjas Marius Burokas, pristatydamas „dvi knygas, kurios, galima sakyti, buvo prikeltos naujam gyvenimui, ištrauktos iš nenutrūkstančio pasakojimų srauto, vėl aktualizuotos“. Tai garsiųjų rusų fantastų Arkadijaus ir Boriso Strugatskių „Piknikas šalikelėje“ ir amerikiečių rašytojo Johno Williamso „Stouneris“.

„Jis vienodai užsidegęs dirbo visus darbus, kuriuos jautė tuo metu esant reikalingus: kūrė muziką, ugdė kompozitorius, rašė mokslinius ir publicistinius tekstus, rengė įstatymų projektus – apskritai rūpinosi aktualiais Lietuvos kultūros ir valstybės klausimais“, – rašė jo kūrybos tyrinėtojas, muzikologas Algirdas Jonas Ambrazas. Jubiliejiniai metai visus kviečia naujai išgirsti Juliaus Juzeliūno garsų pasaulį, įsiklausyti į jį ir įvertinti. Apie prof. Julių Juzeliūną – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ vasario 15 d., pirmadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...