captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – kino režisierius Šarūnas Bartas

„Kai kadras filme trunka daugiau nei dešimt sekundžių, pvz., koks nors gamtos vaizdas, kai kurie žmonės labai piktinasi – neva, per ilgai, ištęsta... Man keista, kodėl jie nesipiktina ir nesigaili savo valandų, dienų, praleistų išvis nežinia kur. Galėčiau sumontuoti, bet tai filmo ritmo, pulsavimo klausimas“, – sako kino režisierius Šarūnas Bartas.
Kino režisierius Šarūnas Bartas.
Kino režisierius Šarūnas Bartas.

„Man atrodo, kad radijas šiandien yra ne mažiau gyvybingas, nei buvo kadaise. Jis ir toliau atlieka labai svarbią funkciją. Pirmiausia jis mums padeda susikurti vaizdinius apie pasaulį. Tų vaizdinių kūrimas yra mūsų kultūros dalis“, – minint Pasaulinę radijo dieną pokalbis su ilgus metus „Amerikos balso“ žurnalistu dirbusiu Romu Sakadolskiu.

„Iš esmės šis filmas yra propaganda. Bet tai sveiko proto propaganda. Aš tik tuo ir užsiiminėju, kad propaguoju – kryptingai, aiškiai rodau žiūrovui dalykus, stengdamasis paaiškinti savo požiūrio tašką. Iš šio filmo tikėtis objektyvumo nereikėtų, nes dokumentika nėra objektyvus žanras. Dokumentika yra požiūris, o kai turi požiūrį – atrenki tai, kas tau atrodo svarbiausia, ir tai automatiškai tampa propaganda", – sako dokumentinio filmo „Beveik Švedija“ režisierius Audrius Lelkaitis. 

Vokietijos sostinėje vykstančiame Berlyno kino festivalyje pagrindinė tema – pabėgėliai. Renginio vadovas tiki, kad filmai pabėgėlių tematika padės visuomenei geriau suprasti jų būseną ir problemas. Šios ir kitos temos užsienio kultūros naujienų apžvalgoje.        

„Vasario 16-oji – galimybė ne tik įsiklausyti į prasmingą praeitį, tai ir galimybė pažvelgti į ateitį, kuri gimsta mūsų akyse“, – kultūros komentare filosofo Leonido Donskio žvilgsnis į Lietuvos laisvės istoriją. 

„Žodynas, labai daug pasaulėžiūros dalykų į mano poeziją ateina iš tarmės ir tautosakos, kurią parsiveždavau iš ekspedicijų po visą Lietuvą“, – apie poezijos rinkinio „Stalo kalnas“ kalbą pasakoja poetas Vladas Braziūnas. Tęsiame pažintį su Metų knygos rinkimuose dalyvaujančiomis knygomis.

Laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ apie savitą kino kalbą pasakos režisierius Šarūnas Bartas, kurio filmų retrospektyva rodoma Paryžiaus šiuolaikinio meno centre „Pompidou“.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – vasario 13 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

 Laida kartojama vasario 14 d. 00.05 val.

 http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...