captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Atrask Lietuvą“: muziejus „Atominis bunkeris“

Kiekvienas istorinis laikotarpis palieka žmonijoje savo įspaudus. Tai, kas prieš pusšimtį metų ir daugiau per karus mums kėlė siaubą, žmonės visais įmanomais būdais stengėsi išgyventi, šiandien domina jaunimą. Anot „Atominio bunkerio“ įkūrėjo Juliaus Urbaičio: „Istorijos mes neištrinsime ir neperrašysime. Bet ją žinoti ir vertinti kiekvienas turi teisę.“
Muziejus „Atominis bunkeris“.
Muziejus „Atominis bunkeris“.

„Atominis bunkeris“ įsikūręs Kaune šeši metrai po žeme. Muziejaus idėja ne ginklai, agresija, o karo metais žmonijos apsaugos priemonės. Iš viso privačioje kolekcijoje yra sukaupta daugiau kaip pusantro tūkstančio eksponatų. Vien tik dujokaukių daugiau kaip 600.

Žmonijos apsaugos per karus istorijos muziejuje lankytojams duris atvėrė dar vienas „KGB bunkeris“, kuriame pristatoma seki naudojama technika. Taip pat slapto įsilaužimo ir slaptų kratų, KGB telefonų klausymosi bei pokalbių kodavimo įranga ir pan. Šiuo metu jis yra vienas didžiausių muziejų pasaulyje. Čia lankosi NATO ir Lietuvos kariuomenės vadai, generolai, atsargos karininkai, kariai, politikai ir jaunoji karta, moksleiviai.

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Atrask Lietuvą“ šeštadienį, vasario 13 d., 15.05 val. per LRT RADIJĄ.

Kartojama sekmadienį, vasario 14 d., 02.05 val.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close