captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Dešimt balų": kodėl mobilųjį telefoną renkamasi atsakingiau nei būsimą profesiją bei studijas?

Skirtingų tyrimų duomenis, atsakingai profesiją pasirenka tik nuo 5 iki 20 proc. visų mūsų šalies abiturientų. Jie būna ne tik išsiaiškinę, kas geriausiai Lietuvoje bei užsienyje rengia tų profesijų, kurias jie nori studijuoti, atstovus, taip pat pasidomėję darbo rinkos tendencijomis, o ir pasikalbėję su norimos studijuoti srities profesionalais ar net keletą dienų stebėję tų profesionalų atliekamą darbą.   
Emilės Vaitūnaitės nuotr.
Emilės Vaitūnaitės nuotr.

Likusieji 80– 95 proc. pildo prašymą priimti studijuoti bet kurią jiems žinomą studijų programą bet kurioje aukštojoje ar profesinėje mokykloje.

Kas turėtų lemti profesijos pasirinkimą: širdis, tėvų nuomonė, ekspertų patarimai, darbo rinkos tendencijos, būsimas atlyginimas? 

Kiek (ir, ar) svarbu atsižvelgti į šiandienines darbo rinkos prognozes, kai girdime prognozuojant, jog per ateinančius 20 metų kardinaliai pasikeis apie 40 proc. visų šiandien žinomų profesijų? 

Laidoje dalyvaus įdarbinimo agentūrų „Simplika" ir „CVO Recruitment" vadovė Valerija Buzėnienė, Psichologijos paslaugų centro psichologas Algimantas Smailys, dienraščio „Lietuvos rytas" apžvalgininkas Arnoldas Lukošius. 

Vedėja Jonė Kučinskaitė.

„Dešimt balų" vasario 11 d., ketvirtadienį, 16.05 val., kartojama 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...