captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: „Deminas: dvi tvirtovės“

Ilgametražį dokumentinį filmą „Deminas: dvi tvirtovės“, „KINFO apdovanojimuose 2016“ pripažintą geriausiu metų dokumentiniu filmu, pristato režisierė Akvilė Gelažiūtė.
Režisierė Akvilė Gelažiūtė.
Režisierė Akvilė Gelažiūtė.

„Šviesų festivalis gimė todėl, kad norėjosi šviesos. Klaipėdoje, kiek ji gyvuoja,  didesni renginiai koncentravosi vasaros sezono metu. Reikėjo kažką sugalvoti šaltajam metų laikui.  Ieškojome įvairiausių formų, net ir ledo skulptūrų simpoziumą organizavome, tačiau nepasiteisino. O šviesų forma tikrai tinkama“, – sako vienas Šviesų festivalio uostamiestyje organizatorių Romandas Žiubrys.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos paruoštoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje – apie ekspoziciją „Nibelungų žiedas“ Niujorke ir Michelio Houellebecqo romano „Nuolankumas“ inscenizaciją Hamburge.

„Kartą išgirdau, kad trys giminaičiai, Vilniaus lenkai, imasi statyti spektaklį pagal „Žiedų valdovą“. Vedama smalsumo, tačiau be didelių išankstinių nuostatų, kartu su operatoriumi nuėjau į repeticijų salę, kur praleidome keletą mėnesių stebėdami trijų jaunuolių darbo procesą. Ilgainiui supratome, kad per visą šį laiką fiksavome ne spektaklio statymą, o vaikinų tarpusavio santykius, jų kraujo ryšį ir, įdomiausia, kankinantį beatodairišką jauno žmogaus tikslo siekimą“, – ilgametražį dokumentinį filmą „Deminas: dvi tvirtovės“, „KINFO apdovanojimuose 2016“ pripažintą geriausiu metų dokumentiniu filmu, pristato režisierė Akvilė Gelažiūtė. Pokalbis su režisiere A. Gelažiūte, operatoriumi Martynu Norvaišu ir filmo herojumi Deminu Zdanovičiumi – apie filmo kūrimo procesą už kameros ir prieš ją, stereotipų apie niūrią ir poetišką lietuvių dokumentiką paneigimą bei jaunųjų kino kūrėjų įsitvirtinimą kino pasaulyje.

Ved. Austėja Kuskienė.                           

„Ryto allegro“ vasario 11 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/?fref=ts

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...