captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sodai“: kuo įdomūs ir kaip gali būti naudingi vabzdžiaėdžiai augalai?

Vabzdžiaėdžiai augalai – mokslininkų teoriškai išskirta žiedinių augalų grupė, kuriai priklauso rūšys, sugebančios „pagauti“ gyvūnus, juos suvirškinti ir pasisavinti maisto medžiagas. Dažniausiai jie aptinkami pelkėtose vietovėse arba kalnuotose atodangose, kur dirvožemis labai neturtingas maisto medžiagomis.
Musėkautas.
Musėkautas.

Vabzdžiaėdžiai auginami ir namuose. Lietuvoje yra dešimt vabzdžiaėdžių augalų rūšių. Trys iš jų – mažalapė saulašarė, paprastoji tuklė ir pūslėtoji aldrūnė – įrašyti į Lietuvos raudonąją knygą. Kuo įdomūs vabzdžiaėdžiai augalai, kaip juos auginti ir prižiūrėti, kaip jie gali būti naudingi namuose? Pasakos biologė Gustina Leiputė.

Daugelis žinome mums labiausiai įprastų raudonųjų pomidorų gerąsias savybes. Jiems ryškiai raudoną spalvą dovanoja antioksidantas likopenas. Geriausia valgyti kuo mažesnius ir raudonesnius pomidorus, nes tokiuose daugiausia likopeno ir C vitamino. Kai negalima gauti šviežių pomidorų, tinka konservuoti. Juose išlieka net du trečdaliai vitamino C. Tačiau galime turėti ir įvairių spalvų pomidorų: juodų, baltų, dryžuotų, žalių, geltonų... Tokius ne vienerius metus augina gėlininkė Eglė Gintauskienė iš Mastaičių gyvenvietės Kauno rajone. Jau 13 metų užsiimanti vienmečių ir daugiamečių gėlių sodyboms puošti auginimu, ji užsikrėtė ir įvairių veislių pomidorų auginimo manija. Kuo ypatingas spalvotų pomidorų auginimas? Patirtimi pasidalys Eglė Gintauskienė.                        

Ved. Arvydas Urba.

„Sodai“ – penktadienį, vasario 12 d., 12.12 val., laida kartojama 21.08 val. per LRT RADIJĄ.

Kontaktai:  sodai@lrt.lt ; (8-5) 236 30 01; 868657248

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...