captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie monografiją „Kinas sovietų Lietuvoje: sistema, filmai, režisieriai“

„Nepriklausomybės laikotarpiu kino sritis buvo nepelnytai apleista, lyginant su kitų kultūros sričių tyrimais – tiesiog atsilikusi“, – tvirtina viena iš monografijos „Kinas sovietų Lietuvoje: sistema, filmai, režisieriai“ autorių kino istorikė Lina Kaminskaitė-Jančorienė.
Kino istorikė Lina Kaminskaitė-Jančorienė. Dovilės Grigaliūnaitės nuotr.
Kino istorikė Lina Kaminskaitė-Jančorienė. Dovilės Grigaliūnaitės nuotr.

„Atrodo, kad tu neturi jokio štampo, dar turi teisę susikurti tai, apie ką gali kalbėti“, – mintimis apie jaunojo menininko etiketę dalijasi VDA skulptūros katedros studentė Ona Juciūtė, kartu su kolege Viktorija Damerell rengianti grupinę menininkų parodą „Per plauką“.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Jei aplink didžiuosius Lietuvos miestus natūraliai formuojasi urbanizuotos teritorijos su specifiniais kalbos variantais, tai gal reikia ne kovoti su jais, o saugoti, gryninti ir puoselėti?“ – aktualiais kalbos klausimais komentare su rubrika „Požiūris“ pasisako menotyrininkas Ernestas Parulskis.

„Nepriklausomybės laikotarpiu kino sritis buvo nepelnytai apleista, lyginant su kitų kultūros sričių tyrimais – tiesiog atsilikusi“, – tvirtina viena iš monografijos „Kinas sovietų Lietuvoje: sistema, filmai, režisieriai“ autorių kino istorikė Lina Kaminskaitė-Jančorienė. „Man rūpėjo atsakyti į klausimą, kokios buvo filmų kūrimo aplinkybės, kokios ideologinės sąlygos lėmė jų pobūdį“, – sako kinotyrininkė Anna Mikonis-Railienė. Apie pirmąjį akademinį bandymą pateikti susistemintą Lietuvos vaidybinio kino istoriją – pokalbis studijoje su monografijos autorėmis A. Mikonis-Railiene ir L.Kaminskaite-Jančoriene.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ vasario 9 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...