captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – architektas Leonardas Vaitys

„Pasaulio architektūros ikonos rodo, kad architektūroje būtinas paradoksalus mąstymas. Mūsų architektūra tikrai tobulėja, esam brandūs vidutiniokai Europoje, tačiau pasigendu originalių, stebinančių sprendimų, kad būtume autentiški Europoje, o ne tiražuotume tas pačias dėžutes“, – sako žurnalo „Archiforma“ vyriausiasis redaktorius, architektas Leonardas Vaitys.
Architektas Leonardas Vaitys.
Architektas Leonardas Vaitys.

In memoriam maestro Saulius Sondeckis. Keletas fragmentų iš LRT RADIJO archyvų.

Kaip kultūra gyvena rinkos sąlygomis? Valstybė turėtų finansuoti kultūrą ar kultūros žmonės gali ir turi išgyventi savarankiškai? Apie politikos ir kultūros ryšius – pokalbis su knygą apie tai parašiusia menotyrininke Skaidra Trilupaityte.

Seniausia Niujorke veikianti meno galerija atsidūrė dėmesio centre, kai dalis kolekcininkų kreipėsi į teismą dėl įsigytų paveikslų, kurie, kaip paaiškėjo, nėra originalai. Vokietijoje perleistos Adolfo Hitlerio „Mein Kampf“ ir mokslininkų anotuotos versijos paklausa tokia didelė, kad jau planuojamas trečias knygos leidimas. Šios ir kitos temos – užsienio kultūros naujienų apžvalgoje.

„Jei aplink didžiuosius Lietuvos miestus natūraliai formuojasi urbanizuotos teritorijos su specifiniais kalbos variantais,  tai gal reikia ne kovoti su jais, o saugoti, gryninti ir puoselėti?“ – aktualiais kalbos klausimais savo komentare pasisakys menotyrininkas Ernestas Parulskis.

„Su kiekviena knyga atrodydavo, kad pradėsiu iš naujo ir iš tikrųjų ką nors parašysiu. O su šita knyga, jau nebuvo to jausmo, kad parašysiu tai, ką turėčiau“, – kaip radosi poezijos rinkinys „Viename“ pasakoja poetas Aidas Marčėnas. Tęsiame pažintį su Metų knygos rinkimuose dalyvaujančiomis knygomis.

Na, o tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ apie šiandieninę architektūrą, jos tendencijas ir iššūkius kalbėsimės su 20-metį mininčio žurnalo „Archiforma“ vyriausiuoju redaktoriumi, architektu Leonardu Vaičiu.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – vasario 6  d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama vasario 7 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...