captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: kas lemia superkamo pieno kainų svyravimus?

Pasaulio praktika rodo, kad per pastaruosius 7 metus buvo trys ypač dideli superkamo pieno ir iš jo pagamintų produktų kainų pakilimai bei kritimai. Lietuvos pieno sektorius – ne išimtis. Kas daro didžiausią įtaką tokiems pokyčiams? Išsamiau – Lietuvos agrarinės ekonomikos instituto Produktų rinkotyros skyriaus vedėjas Albertas Gapšys.

Gyvulininkystė toliau išlieka prioritetine žemės ūkio šaka, ji yra puiki alternatyva ūkininkaujantiems mažiau derlingose žemėse. Iki kovo 1 dienos dar galima teikti paraiškas grynaveisliams ūkiniams gyvūnams įsigyti su valstybės parama. „Gyvulių augintojams tai gera galimybė pagausinti ir kokybiškai pagerinti savo bandas“, – įsitikinęs Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybos viršininkas Vilius Rekštys. 

Sunkiai fiziškai dirbantys žmonės mieste ir kaime, taip pat sportininkai vartoja specialios paskirties maisto produktus. Dažnai žmonės juos painioja su maisto papildais, tiesiog nemato skirtumo. Kuo specialios paskirties maisto produktai skiriasi nuo papildų, kodėl apskritai jais nereikėtų per daug žavėtis ir nemėginti pakeisti įprasto maisto, aptaria Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto Mitybos skyriaus vyriausioji specialistė Aldona Statkevičiūtė.

Ved. Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, vasario 8 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...